Úvod / Voľný čas a hobby / Ako usušiť ruže na dekoráciu do bytu?

Ako usušiť ruže na dekoráciu do bytu?

Ako usušiť ruže na dekoráciu do bytuMáte radi sušené kvety a radi by ste si s nimi vyzdobili svoj byt? Jedny z najpoužívanejších a zároveň najkrajších kvetín sú samozrejme ruže. Tie nie je nutné kupovať už usušené, ale ak sme od niekoho dostali krásne čerstvé, môžeme usušiť ruže sami doma. Pár užitočných tipov na to ako usušiť ruže pre dekoráciu do bytu si prečítate ďalej v tomto článku.

Postup sušenia ruží


Nie je to nič zložité, ak sa dodrží niekoľko dôležitých zásad, ktoré si ďalej uvedieme.

Najprv je nutné nájsť vhodné miesto pre sušenie ruží. Ideálne je, aby boli ruže sušené v tme. Nutné je tiež ich sušiť na suchom mieste. Toto miesto by malo byť zároveň aj dobre vetrané a vzdušné, čím sa samotný efekt sušenia urýchli a nebude dochádzať k vzniku plesní.

Metódy ako usušiť ruže

Sušenie vo vode

usušené ružeExistuje hneď niekoľko metód usušiť ružeako . Jednou z nich je takzvané sušenie vo vode, kedy je ruža postavená do nádoby s vodou, kde je maximálne 1,5 centimetrov vody.

Takto ruža postupne spotrebuje všetku vodu a pomaly uschne do požadovaného vzhľadu. Týmto spôsobom trvá sušenie zvyčajne okolo 10 dní.

V mikrovlnnej rúre

Ďalšou metódou, možno trochu experimentálnou, je sušenie v mikrovlnnej rúre. Táto metóda tiež skutočne funguje, ale vzhľadom k veľkosti ruží nie je vždy vhodná. Pokiaľ ju však chcete vyskúšať, určite je dobré rúru nastaviť na najnižšiu možný výkon, inak ruže môžete doslova spáliť a kompletne je znehodnotiť.

Použitím silikagélu

sušené ruže ako dekorácia v byteĎalšou metódou je použitie vysúšacej látky, ktorá sa nazýva silikagél. Tento špeciálny prípravok je bežne dostupný napr. v predajni s laboratórnymi potrebami či na internete a jeho účinky sú také, že dokáže ľahko pohlcovať všetku prebytočnú vodu. Pri jeho použití teda rastliny umiestnime do nádoby, ktorá má dno posypané touto látkou, a samotné rastliny opäť posypeme.

Hoci môže táto metóda trvať pomerne dlho, výsledkom sú dokonale usušené kvety, ktoré si zachovajú svoj vzhľad a aj svoje farby. Nemusíte sa báť použiť silikagél pri sušení, pretože je úplne netoxický.

Výsledný efekt je na vás


Nech si vyberiete akúkoľvek z vyššie uvedených metód, iste sa vám podarí vytvoriť si krásnu prírodnú výzdobu vašej domácnosti, kedy stačí sušené ruže dať do vázy (samozrejme bez vody), alebo si môžete vytvoriť aranžmán s pomocou aranžovacej hmoty, stúh a sušených ruží.

Ako usušiť ruže na dekoráciu do bytu?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *