ElektronikaNávody

Ako vyčistiť automatickú práčku?

návod ako správne vyčistiť automatickú práčkuAutomatická pračka je nepostrádateľnou súčasťou takmer každej domácnosti. Bola tiež vyhodnotená ako najužitočnejší vynález minulého storočia a to z dôvodu, že oslobodila ženy od úmorného ručného prania bielizne. Mechanické práčky sa datujú do 19. storočia a ich základné princípy fungovania sa väčšinou nezmenili.  Aj práčka, ako každý spotrebič, potrebuje údržbu. Ako správne vyčistiť automatickú práčku vám poradia nasledujúce riadky.

Čistenie dávkovacej nádoby

Dávkovacia nádoba na prací prášok a aviváž v sebe zadržiava veľa nečistôt vrátane vodného kameňa. Nádobu by ste mali dôkladne vyčistiť aspoň raz mesačne.

Čistenie tesniacej gumy na pračke

čistenie gumyTesniaca guma pri dvierkach práčky býva zanesená nečistotami a rôznymi predmetmi, ktoré počas prania vypadnú z bielizne.

Tesniacu gumu preto zotrite a vysušte po každom praní.

Čistenie bubna práčky

Zanesený bubon práčky je oveľa väčší problém ako špinavá dávkovacie nádoba. Rozhodne nečistite práčku pomocou nadmerného množstva octu, ktorý spôsobuje poškodenie gumových častí práčky (čerpadlo, tesnenie a pod.).

Prílišné dávkovanie octu by mohlo vašu práčku nenávratne poškodiť. Bubon môžete vyčistiť špeciálnymi prostriedkami, ktoré sú určené práve pre čistenie práčok.

Čistenie filtra

zmäkčovačAko čistiť filter u vašej práčky sa dozviete v návode, ktorý ste dostali spolu so záručným listom.

Čistenie filtra odporúčajú výrobcovia aspoň dvakrát alebo trikrát ročne.

Ak používate práčku takmer denne, tak odporúčame, aby ste filter čistili aspoň raz za dva mesiace.

Používať zmäkčovač?

Práčka je zanesená predovšetkým vodným kameňom. Zmäkčovače vody naozaj pomáhajú tomu, aby sa vodný kameň na jednotlivých častiach práčky neusadzoval. Zmäkčovač vám predĺži životnosť práčky minimálne o niekoľko rokov.

Špeciálne prostriedky na čistenie automatickej pračky

V drogériách alebo hypermarketoch môžete zakúpiť špeciálne prostriedky, ktoré sú veľmi účinné ak chcete vyčistiť automatickú práčku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button