NávodyElektronika

Ako odblokovať telefón?

ako odblokovať telefónKúpili ste si nový telefón a nefunguje vám v ňom SIM karta vášho operátora? Zadali ste niekoľkokrát po sebe zlý PIN kód a telefón sa zablokoval? To sú najčastejšie prípady, v ktorých budete chcieť svoj telefón odblokovať. Viete ako na to? Ako odblokovať telefón?

Zle zadaný PIN kód

V prípade, že máte svoju SIM kartu chránenú PIN kódom a ten zadáte trikrát po sebe zle, váš telefón sa zablokuje.

Na odblokovanie telefónu potrebujete poznať bezpečnostný kód PUK, ktorý ste dostali spolu so SIM kartou. Po jeho zadaní sa telefón odblokuje.

Ako odblokovať telefón keď nepoznáte PUK

Často sa stáva, že si v prípade potreby PUK nepamätáte a neviete, kam ste ho založili. Potom kontaktujte svojho telefónneho operátora.

odblokovanie telefónuTen bude chcieť poznať číslo SIM karty (je napísané na jej zadnej strane), vaše meno a heslo pre komunikáciu s operátorom a za poplatok vám PUK oznámi.

PUK môžete tiež zistiť po prihlásení do internetovej samoobsluhy.

V prípade, že nepoznáte heslo pre komunikáciu s operátorom, musíte zájsť osobne k svojmu operátorovi, ktorý vám PUK oznámi, keď sa preukážete občianskym preukazom.

Telefón neprijíma SIM kartu vášho operátora

Druhý, ale úplne odlišný prípad, kedy budete chcieť odblokovať telefón, je ten, že si zaobstaráte nový telefón, v ktorom ale nebude vaša SIM karta fungovať – telefón bude blokovaný pre iných operátorov.

Na telefóne sa po vložení karty objaví hláška telefón obmedzený, SIM karta zamietnutá, apod. Vy ale chcete telefón používať s vašou existujúcou SIM kartou.

Odblokovanie telefónu nechajte na odborníkov

Riešenie je jednoduché, nájdite si najbližšieho predajcu či servis mobilných telefónov, ktorý sa zaoberá aj odblokovaním telefónov a nechajte prácu na skúsených. Na odblokovanie telefónu treba špeciálny softvér a pre bežného užívateľa ide o zložitú a nedostupnú operáciu.

Po odblokovaní telefónu potom bude možné telefón používať pre akéhokoľvek operátora.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button