DomácnosťDeti

Ako zariadiť detskú izbu pre novorodeniatko a batoľa?

zariadiť detskú izbuKeď chcete zariadiť detskú izbu pre novorodencov alebo pre batoľa tak základným východiskovým bodom je jednoznačne postieľka. Bábätko najväčšiu časť dňa prespí, zatiaľ čo batoľa sa už chce hrať a chodiť po zemi. Je teda dôležité sa pozrieť na jednotlivé etapy jeho života pod lupou a vedieť, čo v ktorom období pri zariaďovaní detskej izby viac zohľadniť.

Aký nábytok zvoliť, ak chcete zariadiť detskú izbu pekne

Dominantou izbičky je postieľka. Samozrejme detská izba by taktiež mala mať aj pult na prebaľovanie a skriňu alebo komodu na odkladanie a ukladanie dojčenského oblečenia a hygienických potrieb.

ako zariadiť detskú izbuNábytok do detskej izby vyberajte so zaoblenými rohmi – prevencia zranenia. „Rastúci nábytok“ môžete kúpiť už v útlom veku.

Čo poviete napríklad na nastaviteľnú stoličku a stolček?

Detská ohrádka je tiež skvelou voľbou pre batoľa. Rozprestrite dieťaťu hraciu deku a bude o zábavu postarané.

Nutné predmety do detskej izby

Keď už chcete zariadiť detskú izbu serióznejšie, hneď po postieľke a matraci potrebujete pre dieťatko aj dostatok iných predmetov, ktoré mu budú vytvárať útulné prostredie, v ktorom bude dobre zaspávať, ale aj bdieť.

  • ako na zariadenie detskej izby„Nebesia“ na postieľke – chránia dieťatko pred nachladnutím
  • Dychová podložka – sníma jeho dychovú aktivitu
  • Obliečky – veľmi príjemné je mikro-vlákno, bavlna či flanel
  • Hračky nad postieľku alebo kolotoč – vydávajú zvuky a sú spestrením
  • Maľby, tapetové dekorácie – dodajú izbičke iný rozmer, vyvarujte sa tmavým farbám, voľte svetlejšie tóny
  • Závesy, žalúzie či rolety – tak nebude bábätku do očí svietiť ostré slnko

Prečítajte si aj článok ako vyčistiť matrac.

Koberec a ďalšie doplnky do detskej izby

Koberec vyberajte podľa toho, ako vám bude príjemný. Mal by byť jemný, s dlhším či kratším vláknom a malo by od neho ísť teplo do nôh. Voľte radšej prírodné materiály, ktoré sú pri objavovaní nových podnetov zdravotne nezávadné. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť koberec.

Batoľa lezie, chodí, skáče a jednoducho nevydrží na mieste. Váš nábytok je nutné opatriť krytami, ktoré budú chrániť dieťa pred zranením. Ochrana rohov a zásuviek je teda nevyhnutnosťou, rovnako ako zábrany ku schodom a dverám.

Nič by tiež pred dieťaťom nemalo byť otvorené, takže uzávery skriniek a komod by mali byť pre neho tajomstvom. Dúfame, že sme vám s týmito tipmi dopomohli lepšie zariadiť detskú izbu pre vaše batoľa.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button