Ako si vybraťDeti

Ako vybrať prebaľovací pult?

drevený prebaľovací pultOčakávate príchod bábätka? Je to jedno z najnádhernejších období ženy, tak si ho užite v kľude a radšej si zadovážte vopred prebaľovací pult. Nenechávajte veci na poslednú chvíľu a kúpte bábätku dojčenské oblečenie, potreby a hračky, čo najskôr. Až sa narodí, čas už mať nebudete. Súvisí to aj so správnou voľbou prebaľovacieho pultu, ktorý budete potrebovať hneď po príchode z pôrodnice domov. Ako ho vybrať?

Určenie miesta, kde bude prebaľovací pult stáť

Priestor na prebaľovanie by mal byť vyhradený. Rozmyslite si teda dobre, kam tento druh nábytku umiestnite. Je dôležité, aby ste tu mala všetko rýchlo a ľahko pri ruke, otázkou je teda hlavne praktickosť.

Záleží na vás či to bude kúpeľňa, kde si dieťatko prebalíte hneď po kúpeli, ale každý z nás predsa len rieši priestor v kúpeľni, takže tu bude asi výhodnejšia možnosť skladacieho pultu, ktorý bude slúžiť ako doplnok pultu základného.

Variantov je teda veľa, základný prebaľovací pult môže stáť aj inde, než v kúpeľni, vhodná je aj spálňa.

Stabilita prebaľovacieho pultu

jednoduchý výber prebaľovacieho pultuVždy dbajte v prvom rade na bezpečnosť svojho dieťaťa. Ťažko sa postárate o dieťa keď iba plače a vrtí sa na nestabilnom pulte.

Skladacie prebaľovacie stoly by mali byť opatrené protišmykovými násadkami.

Niektoré prebaľovacie pulty sú opatrené aj kvalitnými kolieskami, ktoré sa dajú zabrzdiť. Ich výhodou je, že sa s nimi môžete prechádzať po byte tam, kde práve potrebujete prebaliť bábätko.

Ak nemáte dostatok miesta a svoju situáciu budete riešiť prebaľovacími podložkami, ktoré budete môcť rozložiť na práčke, a pod., voľte také, ktoré budú mať kvalitné vyvýšenie hrán a umývateľný materiál so sieťkou.

Funkcia prebaľovacieho pultu

Prebaľovanie

Základný prebaľovací pult slúži výhradne na prebaľovanie. Dieťatko si tu pohodlne položíte, prebalíte a natriete krémom proti zapareniam.

Určite je dobré, keď má váš pult veľkú odkladaciu plochu, kam sa dá položiť znečistená plienka, ale aj vreckár, kam si siahnete pre potrebné pomôcky alebo oblečenie. Ponúka sa vám aj pult v prevedení skrinky.

Skrinka, ktorú máte doma sa dá jednoducho na pult prestavať, ak máte šikovného otecka. Ak sa na to necíti, skrinka 2 v 1 sa dá aj kúpiť. Investície do skrine, ktorá bude ďalej slúžiť ako nábytok, keď dieťa odrastie, má tiež niečo do seba.

Kúpanie

skladací prebaľovací pultV dnešnej dobe sú na výber aj prebaľovacie pulty, ktoré sa pýšia ďalšími možnosťami. Dieťatko si tu môžete nielen prebaliť, ale aj vykúpať. Súčasťou je vanička, ktorá zaisťuje dokonalú očistu celého tela vrátane vláskov.

Samozrejme sa pozerajte na veľkosť vaničky, ak bude príliš malá, nebude vám vyhovovať.

Niekomu jednoducho celkovo systém pultu s vaničkou nevyhovuje, ale je to veľmi individuálne. Prečítajte si aj článok ako obliecť novorodenca.

Prebaľovací pult a jeho dizajn

Najmodernejšie varianty prebaľovacích pultov v sebe nesú praktickosť a tiež nevtieravý vzhľad. Ten, kto má v miestnosti málo priestoru, iste využije závesné systémy, ktoré sú veľmi zaujímavé. Tzv. ležadlo na stenu, ktoré je v tvare L, kde na stene máte prehľadný vreckár a vo výklopnom systéme ležadlo pre dieťa, je síce netradičné, ale mnohými mamičkami už uznávaný systém, ktorý sa teší veľkej obľube.

Nadčasový nábytok z bukovej dyhy je síce drahší, ale o to viac vydrží. Plastové prebaľovacie pulty nemusia byť dostatočne pevné a odolné. Hľaďte aj na výšku, nosnosť a materiál!

Ako výhodne sa javí skrinka, ktorú však nemožno premiestniť? V tomto ohľade sa na využitie malého priestoru bude lepšie hodiť pojazdný prebaľovací pult na kolieskach.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button