Domácnosť

Ako vysušiť vlhké steny?

ako vysušiť vlhké stenyMáte starší dom a nemôžete sa zbaviť vlhkých stien a muriva? Ponúka sa riešenie, ktoré je ľahké na prevedenie a hlavne trvalé! Kompletný návod ako vysušiť vlhké steny sa dozviete v článku

Postup ako vysušiť vlhké steny

Ak je dom starší, zvyčajne veľmi nasáva vodu do murív a stien. Tým vzniká vlhkosť, pleseň, dokonca zatuchlina. V prípade, že tento stav nastane a nepomáhajú bežné vysušovacie postupy, ponúka sa jednoduché riešenie.

Riešenie je výhodné aj v tom, že pomôže ušetriť zbytočné náklady za vykurovanie domu, ktoré je nutné zvýšiť, ak sú steny vlhké.

Je to takzvaný bezkontaktný spôsob odvlhčenia v podobe vysielača s odberom 5-7 W za hodinu a s dosahom s polomerom až 12 metrov okolo seba. S jeho pomocou sa nasaje vlhkosť späť do podložia. A navyše bez stavebného zásahu. Aplikácia je totiž veľmi jednoduchá.

Obstarávacia cena je síce vyššia, ale účinok značný a ročné náklady na prevádzku prístroja veľmi nízke.

vlhká stenaPrístroj je potrebné umiestniť do centrálnej oblasti stavby, a to iba za pomoci troch hmoždiniek, troch skrutiek a jednej zásuvky na 220 V. Ak sa na inštaláciu prístroja necítite, je lepšie zveriť túto činnosť profesionálom, respektíve odborníkom z firmy, ktorá tieto odvlhčovače dodáva.

Najhoršia vlhkosť by mala byť odstránená cca pol roka po inštalácii prístroja. Po definitívnom odstránení vlhkosti však prístroj nevypínajte, nahrádza totiž chýbajúcu alebo poškodenú izoláciu a je nutné, aby bol zapnutý trvalo!

Pozor: Ak máte nový dom a navyše s výskytom spodnej vody, inštaláciu tohto prístroja nemožno uskutočniť.

Čo všetko je potrebné na vysušenie vlhkých stien?

  • prístroj na odvlhčenie muriva
  • tri hmoždinky
  • tri skrutky
  • zásuvku na 220 V

Ako dlho trvá vysúšanie vlhkých stien?

Vyvŕtanie dierok, zavedenie hmoždiniek, skrutiek a samotného prístroja vám zaberie cca 15-20 minút.

Aké sú celkove náklady na vysušenie vlhkých stien ?

prístroj na odvlhčenie stienCena prístroja je cca od 450 € (bez služieb za montáž). Obstarávacia cena je síce vyššia, ale ročné náklady na prevádzku prístroja sú veľmi nízke (podľa tarifu cca 3-5 €).

Cena hmoždiniek je cca od 0,03 € do 0,10 € za 1 kus podľa priemeru hmoždinky. Cena klasickej metrickej skrutky je cca od 0,30 € za 20 ks v balení.

Celkové náklady sa pohybujú okolo 450 €. Možno tiež použiť lacnejšie mobilné odvlhčovače, ktoré sa dajú zakúpiť cca od 50 €.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button