Ako vysušiť vlhké steny?

ako vysušiť vlhké stenyMáte starší dom a nemôžete sa zbaviť vlhkých stien a muriva? Ponúka sa riešenie, ktoré je ľahké na prevedenie a hlavne trvalé! Kompletný návod ako vysušiť vlhké steny sa dozviete v článku


Ako vysušiť vlhké steny: postup

Ak je dom starší, zvyčajne veľmi nasáva vodu do murív a stien. Tým vzniká vlhkosť, pleseň, dokonca zatuchlina. V prípade, že tento stav nastane a nepomáhajú bežné vysušovacie postupy, ponúka sa jednoduché riešenie. Riešenie je výhodné aj v tom, že pomôže ušetriť zbytočné náklady za vykurovanie domu, ktoré je nutné zvýšiť, ak sú steny vlhké.

Je to takzvaný bezkontaktný spôsob odvlhčenia v podobe vysielača s odberom 5-7 W za hodinu a s dosahom s polomerom až 12 metrov okolo seba. S jeho pomocou sa nasaje vlhkosť späť do podložia. A navyše bez stavebného zásahu. Aplikácia je totiž veľmi jednoduchá.

Obstarávacia cena je síce vyššia, ale účinok značný a ročné náklady na prevádzku prístroja veľmi nízke.

vlhká stenaPrístroj je potrebné umiestniť do centrálnej oblasti stavby, a to iba za pomoci troch hmoždiniek, troch skrutiek a jednej zásuvky na 220 V. Ak sa na inštaláciu prístroja necítite, je lepšie zveriť túto činnosť profesionálom, respektíve odborníkom z firmy, ktorá tieto odvlhčovače dodáva.

Najhoršia vlhkosť by mala byť odstránená cca pol roka po inštalácii prístroja. Po definitívnom odstránení vlhkosti však prístroj nevypínajte, nahrádza totiž chýbajúcu alebo poškodenú izoláciu a je nutné, aby bol zapnutý trvalo!

Pozor: Ak máte nový dom a navyše s výskytom spodnej vody, inštaláciu tohto prístroja nemožno uskutočniť.


Čo všetko je potrebné na vysušenie vlhkých stien?

  • prístroj na odvlhčenie muriva
  • tri hmoždinky
  • tri skrutky
  • zásuvku na 220 V

Ako dlho trvá vysúšanie vlhkých stien?


Vyvŕtanie dierok, zavedenie hmoždiniek, skrutiek a samotného prístroja vám zaberie cca 15-20 minút.

Aké sú celkove náklady na vysušenie vlhkých stien ?

prístroj na odvlhčenie stienCena prístroja je cca od 450 € (bez služieb za montáž). Obstarávacia cena je síce vyššia, ale ročné náklady na prevádzku prístroja sú veľmi nízke (podľa tarifu cca 3-5 €).

Cena hmoždiniek je cca od 0,03 € do 0,10 € za 1 kus podľa priemeru hmoždinky. Cena klasickej metrickej skrutky je cca od 0,30 € za 20 ks v balení.

Celkové náklady sa pohybujú okolo 450 €. Možno tiež použiť lacnejšie mobilné odvlhčovače, ktoré sa dajú zakúpiť cca od 50 €.


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať čalúnenú posteľ

Čalúnená posteľ do každej spálne. Aké sú jej výhody?

Pri kúpe novej postele by ste mali postupovať opatrnejšie ako pri iných kúskoch nábytku. Je …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.