Ako si vybraťDeti

Ako vybrať detské obliečky?

ako vybrať detské obliečkyZatiaľ čo pri výbere obliečok pre dospelých si nemusíte príliš lámať hlavu, výber detských variantov je predsa len zložitejší. Je potrebné brať do úvahy už len takú maličkosť, či ide o obliečky pre chlapcov alebo pre dievčatá. Ako správne vybrať detské obliečky?

Obliečky pre deti vyberajte podľa ich veku, pohlavia a záľub

detská obliečka so psomNielen vek, ale tiež pohlavie detí má vplyv na výber. Je celkom jasné, aké farby a motívy majú radšej chlapci, a ktoré uprednostňujú dievčatá.

Zatiaľ čo pre chlapcov zvolíte detské obliečky s motívmi áut, superhrdinov a pod.

Dievčatám bude lepšie perinu a vankúš vymódiť napríklad lôžkovinami s prírodnými motívmi či s ich obľúbenými bábikami alebo milými zvieratkami.

Čo sa týka motívov, tak dnes sa dajú detské obliečky kúpiť vo veľmi veľa rôznych variantoch. Príkladom je internetový obchod 4home, ktorý sa špecializuje na predaj obliečok pre deti a aj pre dospelých. Ich sortiment tovaru je skutočne obrovský a rozmanitý.

Pre deti vyberajte len kvalitný materiál

posteľne obliečky pre dospelýchDetské obliečky rozhodne nevyberajte len podľa motívov a farieb. Je potreba klásť dôraz tiež na ich kvalitu.

V prípade, že zvolíte klasické obliečky z bavlny, určite neurobíte zle.

Deťom, najmä tým mladším, je ale celkom zbytočné kupovať lôžkoviny zo saténu, egyptskej bavlny či iných luxusných materiálov.

Predsa len ich deti dokážu častejšie domazať a je potrebné ich aj častejšie prať.

O tom ako správne prať obliečky sme už písali ,,10 tipov ako správne prať obliečky‘‘

Pozor na zapínanie obliečok

Okrem materiálu si strážte tiež systém zapínania. Pre najmenšie deti nie sú vhodné obliečky s klasickými gombíkmi, ktoré sa môžu odtrhnúť, a dieťa by ich potom mohlo ľahko prehltnúť. Zvoľte radšej varianty so suchým alebo pevným zipsom.

V obchode, kde budete obliečky pre deti kupovať alebo objednávať si vždy pozrite aj aké rozmery obliečok majú k dispozícií. Väčšina e-shopov ponúka detské obliečky pre malé detské postieľky, prípadne potom už pre klasické postele, ktoré majú rozmery porovnateľné s lôžkami pre dospelých.

Vždy však platí, že radšej kupujte väčšiu veľkosť než menšiu.

Potešte svoje ratolesti peknými detskými obliečkami s ich obľúbeným hrdinom alebo roztomilými zvieratkami.

Podobné články

1 komentár

  1. Z 4home som si detské obliečky objednávala už dva krát raz pre seba a raz pre sestru ako darček 🙂 Raz za čas tam majú skvelé akcie, práve vtedy som kupovala. Jedinou nevýhodou je že poštovne zadarmo je až pri nákupe nad 40 € 🙁

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button