Nezaradené

Trápi vaše dieťa detská kolika?

detská kolika ako ju liečiťV rodine nastala dlho očakávaná radosť a Vaše prostredie sa rozšírilo o nového člena rodiny. Pohľad do detských očí a drobné telíčko vo Vás vyvoláva tie najväčšie eufórie, ktoré ste doteraz nezažili. Je to správne a prvoradé, ak si všetky tieto spoločné chvíle užívate  naplno a spolu. Každé dieťa predsa potrebuje prítomnosť tých najbližších a kontakt s prostredím, ktoré doposiaľ nepoznalo. Veď podľa mnohých psychológov je osobnosť každého z nás formovaná už od toho najútlejšieho veku a práve Vy máte v tomto momente možnosť zahľadieť sa do budúcnosti a predstaviť si osobnosť toho vášho malinkého stvorenia. Trápi vaše dieťa detská kolika? 

Bolesť u detí

Nie je to však jednoduché a v mnohých prípadoch sa do radosti s vaším miláčikom zapletú nemalé problémy. Bolesti bruška, nespavosť, nové zúbky a iné ďalšie nás vedia neraz poriadne potrápiť. Často krát je práve ona prvým príznakom takýchto prebdených nocí obyčajná a pre deti, dojčatá veľmi nepríjemná.

Veď si len spomeňme na to, ako sa nám samým zhorší nálada a nevieme kam skôr o radu a pomoc pre obyčajné bolesti brucha. O to horšie je to pre ne samotné, ak si nevedia  pomôcť bez nás.

Príznaky detskej koliky

kolikaNajčastejším a asi aj prvým príznakom takéhoto stavu u dojčiat je ich plač, ktorý sa prejavuje v prvých mesiacoch, či týždňoch ich života, bez zjavnej príčiny. Takýto záchvat plaču môže trvať až tri hodiny denne a to 3 až 4 krát do týždňa, v pravidelnú dennú a nočnú hodinu.

Samotná dĺžka trvania spomínaných bolestí môže prebiehať a opakovane sa vracať nie len u dojčiat, ale aj u detí v predškolskom veku.

Jasná príčina bolestí?

Nie je vždy známe o akú bolesť ide a čo je v danej situácií tým najsprávnejším riešením. Kolika, tzv. bolesť bruška u malých detí má často krát nejasnú a rôznorodú príčinu.

Prebiehajúce problémy dieťaťa môžu súvisieť s jeho stravou a výživou, ako aj s výživou jeho matky.

Výživa dieťaťa a detská kolika

Hlavnou zložkou prvoradej výživy dojčaťa a dieťaťa v predškolskom veku je práve mlieko, ktorého zložkou býva laktóza. Pre jej správne a jednoduché vstrebávanie potrebuje organizmus dôležitý enzým nazývaný laktáza. Dôsledkom jeho nedostatku však môže dochádzať u dieťaťa k intolerancii laktózy, teda bežného cukru.

Správna výživa matky, ale všetkým spomínaným problémom môže predchádzať a kolika sa tak vášmu dieťatku vyhne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button