Úvod / Nezaradené / Trápi vaše dieťa detská kolika?

Trápi vaše dieťa detská kolika?

detská kolika ako ju liečiťV rodine nastala dlho očakávaná radosť a Vaše prostredie sa rozšírilo o nového člena rodiny. Pohľad do detských očí a drobné telíčko vo Vás vyvoláva tie najväčšie eufórie, ktoré ste doteraz nezažili. Je to správne a prvoradé, ak si všetky tieto spoločné chvíle užívate  naplno a spolu. Každé dieťa predsa potrebuje prítomnosť tých najbližších a kontakt s prostredím, ktoré doposiaľ nepoznalo. Veď podľa mnohých psychológov je osobnosť každého z nás formovaná už od toho najútlejšieho veku a práve Vy máte v tomto momente možnosť zahľadieť sa do budúcnosti a predstaviť si osobnosť toho vášho malinkého stvorenia. Trápi vaše dieťa detská kolika? 

Bolesť u detí


Nie je to však jednoduché a v mnohých prípadoch sa do radosti s vaším miláčikom zapletú nemalé problémy. Bolesti bruška, nespavosť, nové zúbky a iné ďalšie nás vedia neraz poriadne potrápiť. Často krát je práve ona prvým príznakom takýchto prebdených nocí obyčajná a pre deti, dojčatá veľmi nepríjemná.

Veď si len spomeňme na to, ako sa nám samým zhorší nálada a nevieme kam skôr o radu a pomoc pre obyčajné bolesti brucha. O to horšie je to pre ne samotné, ak si nevedia  pomôcť bez nás.

Príznaky detskej koliky

Najčastejším a asi aj prvým príznakom takéhoto stavu u dojčiat je ich plač, ktorý sa prejavuje v prvých mesiacoch, či týždňoch ich života, bez zjavnej príčiny. Takýto záchvat plaču môže trvať až tri hodiny denne a to 3 až 4 krát do týždňa, v pravidelnú dennú a nočnú hodinu.

kolikaSamotná dĺžka trvania spomínaných bolestí môže prebiehať a opakovane sa vracať nie len u dojčiat, ale aj u detí v predškolskom veku.

Jasná príčina bolestí?

Nie je vždy známe o akú bolesť ide a čo je v danej situácií tým najsprávnejším riešením. Kolika, tzv. bolesť bruška u malých detí má často krát nejasnú a rôznorodú príčinu. Prebiehajúce problémy dieťaťa môžu súvisieť s jeho stravou a výživou, ako aj s výživou jeho matky.

Výživa dieťaťa a detská kolika


Hlavnou zložkou prvoradej výživy dojčaťa a dieťaťa v predškolskom veku je práve mlieko, ktorého zložkou býva laktóza. Pre jej správne a jednoduché vstrebávanie potrebuje organizmus dôležitý enzým nazývaný laktáza. Dôsledkom jeho nedostatku však môže dochádzať u dieťaťa k intolerancii laktózy, teda bežného cukru.

Správna výživa matky, ale všetkým spomínaným problémom môže predchádzať a kolika sa tak vášmu dieťatku vyhne.

Trápi vaše dieťa detská kolika?
5 (99.41%) 34 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

zavolanie záchranky

Ako zavolať záchranku?

Zavolať záchranku a zaistiť tak pre chorého či zraneného nutnú lekársku pomoc je úkon, ktorý …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *