Zdravie a krása

Ako sa dostatočne chrániť pred COVID-19?

Pandémia koronavírusu ničí svet už mesiace, avšak vyzerá, že s príchodom vakcíny sa situácia viditeľne zlepší. Napriek prítomnosti vakcíny nesmieme podceňovať ochranu vlastného zdravia a zdravia svojej rodiny. Ako sa dostatočne chrániť pred COVID-19?

Návod ako si chrániť svoje zdravie
Zdroj obrázka: BigBlues / Shutterstock.com

Dôkladne si prekrývajte horné dýchacie cesty

Ak sa chcete dostatočne chrániť pred COVID-19, je potrebné chrániť si horné dýchacie cesty. Práve cez ne najčastejšie prechádza vírus do organizmu a akékoľvek nedostatočné chránenie môže spôsobiť, že vám vírus prenikne do organizmu a napadne ho.

Nosenie rúšok pod nosom sa nepripúšťa. Nie je to dostatočná ochrana pred koronavírusom. Aj lekári, či zdravotnícky personál používajú respirátory a nenosievajú ich nikdy pod nosom.

Prekrývanie horných dýchacích ciest je veľmi dôležité a preto to nepodceňujte.

Vyhýbajte sa miestam s veľkou koncentráciou ľudí

Okrem prekrytia dýchacích ciest sa vyhýbajte miestam s veľkou koncentráciou ľudí. Hromadné podujatia sú síce zakázané, ale ak chodievate trebárs na prechádzky, kde bežne býva veľa ľudí, skúste skôr zvoliť iné trasy, kde nestretnete nikoho, resp. minimum ľudí.

Vo veľkých mestách to môže byť problém, ale treba to skúsiť a treba nájsť také miesta, kde budete sami.

Vyhýbať by ste sa mali preplneným čakárniam u lekárov. Ak sa budete objednávať na RTG do Bratislavy, využite možnosť objednať sa online na konkrétny termín a čas. Nie je úplne zaručené, že tam budete sami, avšak budete mať istotu, že sa tam nebude koncentrovať veľa pacientov.

Vždy si radšej zavolajte, nech už pôjdete k obvodnému lekárovi, či k zubárovi, aby ste sa vyhli preplneným čakárniam.

Ak sa chcete dostatočne chrániť pred týmto ochorením, okrem dôkladného prekrývania horných dýchacích ciest a vyhýbaniu sa miestam s veľkou koncentráciou ľudí posilňujte imunitný systém vitamínmi a trávte dostatok času v prírode.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button