Chudnutie

Ako sa pri chudnutí vyhnúť jojo efektu?

ako sa pri chudnutí vyhnuť jojo efektuPodľa výskumu na Baylor College 75 až 90% ľudí, ktorí sa rozhodli schudnúť, po ukončení diéty opäť priberú na váhe. Chudnutie a opätovné priberanie je pre ľudské telo nezdravé. Tento efekt bol nazvaný ako jojo efekt. Dobrá správa pre všetkých. Jojo efektu sa dá predísť. Viď nasledujúci návod z 12 krokov, ako schudnúť a vyhnúť sa jojo efektu.

Prvý krok proti jojo efektu

Prvý krok je jednoduchý. Rýchle chudnutie môže spôsobiť jojo efekt. Chudnite dlhodobo a uvážene.

vyhýbanie sa jojo efektuJojo efekt prichádza vtedy, keď sa po diéte alebo cvičení vraciate „do starých koľají“. Preto pri svojom chudnutí nerobte žiadne extrémne zmeny vášho štandardného životného štýlu. Áno, zvýšte svoju pohybovú aktivitu a obmedzte nezdravé jedlá. Ale nič drasticky.

Obmedzte to, bez čoho sa v živote jednoducho zaobídete a nebude vám chýbať.

Svoje chudnutie si plánujte

Motivujte sa. Ľudia, ktorí majú silnú motiváciu schudnúť a získať lepšiu postavu, napríklad do plaviek na leto, na stretnutí spolužiakov po rokoch a pod., sú v chudnutí úspešnejší a jojo efekt sa im potom vyhýba oblúkom.

Počas chudnutia nehladujte. Hladovanie podporuje prejedanie. Navyše môže vyústiť v anorexiu alebo prejedanie. A to určite nechcete.

Mäso a zelenina pri chudnutí

Jedzte odporúčanú porciu mäsa. Zvyšok taniera vyplňujte zeleninou. Môžete jesť toľko zeleniny a ovocia, ako sa vám zapáči.

Pite dostatok vody a zbavíte sa jojo efektu

Pravidlo, na ktoré sa zabúda. Čistú a neperlivú vodu, prípadne očisťujúci zelený čaj. Káva vám nepomôže, tá odvodňuje.

Vychutnajte si ďalšie aspekty zdravého chudnutia. Oblečenie lepšie padne, posilníte svaly, znížite hladinu cholesterolu, zlepšíte svoj krvný tlak … To sú dôvody na radosť.

chudnutie a opätovné priberaniePodpora najbližšej rodiny a priateľov je užitočná. Obklopte sa tými, ktorí vám budú pri chudnutí fandiť.

Jojo efekt prichádza, ak sa dostavia negatívne pocity spojené s osobným stresom. Stres niektorí používajú ako zámienku na to, aby prestali rešpektovať svoje stravovacie návyky.

Cvičenie pomáha stres odbúrať, zacvičte si a vyplavíte trochu endorfínu, ak sa psychicky necítite práve najlepšie. Spravíte si náladu a budete mať dobrý pocit, že ste urobili aj niečo pre seba.

Zabráňte návratu ku svojim stravovacím hriechom. Stravovanie v reštauráciách rýchleho občerstvenia? Na to zabudnite. Radšej sa proste so svojimi novými stravovacími návykmi vyrovnajte.

Vonku je zlé počasie – cvičiť nejdem. Klasický scenár, na ktorom si brúsi zuby jojo efekt. Pokiaľ jedno cvičenie vynecháte, nevadí. Ak hľadáte zámienku na to, aby ste nemuseli cvičiť, to už vadí. Ak je vonku škaredo, cvičte doma. Ak nechcete cvičiť doma, nemáte asi dostatočnú motiváciu. Posilnite ju. Cítite únavu? Potom skontrolujte svoj jedálniček – asi nemáte dostatok živín.

Tipy ako sa vyhnúť jojo efektu

Ak sa vám návod páči a pripadá vám užitočný, oceňte ho hviezdičkami a odporučte svojmu známemu, ktorému by tieto rady prišli vhod. Podeľte sa aj vy o svoje skúsenosti s chudnutím. Vďaka!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button