ChudnutieZdravie a krása

Ako sa zbaviť závislosti na sladkom?

ako sa správne zbaviť závislosti na sladkomPodliehate závislosti na sladkom, nemôžete odolať koláčom, keď idete okolo cukrárne? Doprajete si aspoň nejakú tabuľku, niekedy je z toho polovica alebo celá čokoláda denne? Zamyslite sa nad svojím stravovacím režimom a tu hľadajte chybu. Sladké nemusíte úplne vynechať, ale jedzte ho s mierou. Prinášam vám pár tipov, ako sa zbaviť závislosti na sladkom.

Základom ako sa zbaviť závislosti na sladkom je naučiť sa správne jesť

Prestaňte sa klamať sladkosťami a nastoľte správnu životosprávu. Jedzte pravidelne, päťkrát denne menšie porcie a tým zaistíte svojmu telu rovnováhu.

cvičeniea závislosť na sladkomAk počas dňa hladujete so zámerom nenaberať kalórie, klesá hladina cukru a telo si žiada energiu doplniť. Potom máte neodolateľnú chuť na sladké, ktoré navyše toľko milujete. Strážte sa, aby vás neprepadol veľký hlad.

Zaistite svojmu telu vyváženú stravu, snažte sa dodržať pravidelný režim a nezabúdajte použiť zdravý rozum. Závislosti na sladkom sa dá rozumne predísť.

Pozor na potrebu doplňovania energie

Po cvičení alebo inej fyzicky náročnej aktivite pocítite, že máte potrebu energiu doplniť.

ovocie a zeleninaDobrý pocit, ktorý máte z cvičenia vo fitnescentre, kde ste rýchlo spálili kalórie, potom ľahko zničíte a dvojnásobne doplníte kalórie nejakým dosladeným ovocím, ako býva napríklad sušené ovocie, sladké pečivo a iné potraviny s vysokým glykemickým indexom.

Sú to aj zemiaky, čipsy, med, pivo, glukóza a iné. Vyčerpaný glykogén doplňte zeleninovou šťavou, ovocím, celozrnným pečivom so šunkou alebo cottage syrom.

Súhrn zásad správneho stravovania

  • Pravidelnosť a racionálnosť. Posúďte sami, čo vám prospieva a čo škodí.
  • Keď máte chuť na sladké, dajte si ovocie alebo zeleninu.
  • Vyhýbajte sa stresom, snažte sa stres minimalizovať. Neberte veci príliš vážne a prestaňte riešiť to, čo sa vás netýka.
  • Zabudnite na mastné a vynechajte jedlá pripravené na prepálenom tuku.
  • Vyhnite sa presoleným potravinám, hranolkám, čipsom, tyčinkám.
  • Zaraďte do jedálnička celozrnné pečivo a strukoviny, ktoré pomáhajú udržať vyváženú hladinu cukru.
  • Pomôžte si niektorými minerálmi. Horčík a chróm pomáhajú regulovať naše chute na sladké.
  • Pohyb vyvoláva v tele produkciu endorfínov a je teda zárukou dobrej nálady. Ten je pre telo rozhodne zdravší, ako si dať sladké, ktoré endorfíny tiež podporuje.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button