ChudnutieŠportZdravie a krása

Ako schudnuť do plaviek – 8 tipov na cvičenie doma

chudnutie do plaviekKaždoročne mnoho z nás rieši, ako schudnúť do plaviek. V zime pár kíl navyše skryjeme pod oblečením, ale na jar a v lete to veľmi nejde. A už vôbec nie, ak sa chystáte k vode a chtiac-nechtiac musíte do plaviek. Ak chcete chudnúť, nemusíte kvôli tomu nutne chodiť do fitka, ale môžete sa pustiť do cvičenia aj doma. A aj doma možno chudnúť s rýchlymi a dlhodobými výsledkami, ale bez úpravy jedálnička a cvičenia sa to nezaobíde!

Aké výhody má cvičenie a chudnutie doma?

Najväčšou výhodou cvičenie doma je, že šetríte svoj čas. Nemusíte sa zdĺhavo presúvať do fitka a môžete cvičiť, kedykoľvek si nájdete voľnú chvíľu. Chce to ale pevnú vôľu, pretože prinútiť sa cvičiť doma môže byť pre mnohých problém.

Cvičením doma ušetríte, pretože nemusíte platiť žiadne vstupné.

8 tipov na cvičenie na doma

Ak cvičíte, aby ste schudli, je dôležitá pravidelnosť a dostatočne dlhá doba cvičenia. Pokiaľ sa chystáte chudnúť pomocou jazdy na rotopede alebo cvičením napríklad na stepperi, treba vydržať cvičiť aspoň 45-60 minút, pretože ide o aeróbnu aktivitu, kde spaľujete tuky až po 25-30 minútach.

chudnutie doma a cvičenie domaIde ale o monotónne cvičenie a čoskoro vás to prestane baviť, preto odporúčam vybrať si nejaký fitness program na DVD. Tie bývajú navyše doplnené o odporúčaný jedálniček.

Z vlastnej skúsenosti viem, že takéto cvičenie vás chytí. Aj keď budete niekedy nadávať a nebudete chápať, ako toto môže niekto v pohode odcvičiť, tak verte, že keď vytrváte a odcvičíte niektorý z programov až do konca, budete výsledkami príjemne prekvapení.

Pre väčšinu cvičení budete potrebovať činky, ktoré môžete zo začiatku nahradiť napríklad pollitrovými PET fľašami, ktoré naplníte vodou.

1. Jillian Michaels – 30 Day Shred

Je program pre tvarovanie postavy od trénerky Jillian Michaels a je zostavený na 30 dní. Je vhodný pre úplných začiatočníkov aj pokročilých, pretože ukazuje dve verzie cvikov a vy si vyberiete tú pokročilosť, ktorú zvládnete. Výhodou tohto cvičenia je, že vám zaberie len necelých 30 minút denne a to vrátane úvodného zahriatia i záverečného strečingu.

Tento program obsahuje 3 úrovne, kedy postupne zvyšujete náročnosť cvikov a každú úroveň cvičíte 10 dní. Cvičenie je založené na princípe rýchleho naštartovania tela, kedy posilňujete čo najviac častí tela naraz. Vždy budete 3 minúty posilňovať, 2 minúty cvičiť kardio a 1 minútu posilňovať brucho, to vyvolá v tele zmätok a budete spaľovať tuky ešte dlho po cvičení.

2. Jillian Michaels – Ripped in 30

Je to 30 dňový program od Jillian Michaels a je veľmi podobný programu 30 Day Shred. Na rozdiel od 30 Day Shred ale obsahuje 4 úrovne, kedy každú cvičíte 6 dní a siedmy deň máte pauzu. Každá úroveň má 30 minút a je tiež založená na princípe 3-2-1 (posilňovanie-kardio-brucho).

3. Jillian Michaels – Body revolution

Tento program je trochu iný ako predchádzajúce dva. Je to program od Jillian a je určený na 90 dní.

Je rozdelený na 3 fázy podľa obtiažnosti a necvičí sa každý deň to isté – striedajú sa dni zamerané na posilňovanie a dni kardia. Vždy po šiestich dňoch cvičenia je deň voľna. Cvičí sa okolo 30 minút denne.

4. Jillian Michaels – Killer ABS

Ak chcete vypracovať hlavne bruško, je pre vás program Killer ABS tiež od Jillian ako stvorený. Ako je u tejto trénerky zvykom, cvičenie trvá okolo pol hodiny aj so zahriatím a strečingom. Program má tri úrovne a nie je nijako striktne dané kedy prejsť z jednej na druhú. Odporúča sa cvičiť 5-6x týždenne.

Prečítajte si aj náš článok: Ako schudnúť z brucha?

5. Bob Harper – Beginner’s Weight Loss Transformation

Veľa DVD programov vydal tiež tréner Bob Harper. Za zmienku stojí DVD Beginner’s Weight Loss Transformation, čo je program určený začiatočníkom a sľubuje zníženie váhy a vypracovanie tela počas naozaj účinného tréningu.

Cvičenie trvá 45 minút a je k nemu pripojené bonusové 12-minútové video zamerané na posilňovanie bruška.

6. Zuzka Light

ako schudnuť do plaviekVýhodou cvičenia so Zuzkou Light je časová nenáročnosť. Jej cvičenie môžete nájsť online na internete a väčšina nezaberie viac ako 15-20 minút.

Venuje sa tvarovaniu tela a nájdete videá zamerané na jednotlivé partie aj celé telo. Stačí si teda len vybrať.

7. Shaun T – Focus T25

Focus T25 je dvojmesačný fitness program od Shauna T a je koncipovaný tak, že cvičíte 5 dní v týždni, šiesty deň máte voľno a siedmy deň je zaradený strečing.

Počas týždňa sa zameriate na nohy, ruky, brucho aj kardio. Jedno cvičenie trvá 25 minút, takže aj tu šetríte svojím časom a verte, že na konci cvičenia z vás potečie pot prúdom

8. Cvičenie s Hankou Kynychovou – Hejbejse tv

Pretože predchádzajúce programy sú v angličtine (čo pri cvičení vôbec nevadí), je tu pre tých, čo dávajú prednosť predsa len ľahšie zrozumiteľnej češtine, napríklad cvičenie s Hankou Kynychovou. Na ich stránkach nájdete hneď niekoľko videí zameraných na cvičenie jednotlivých partií, ale aj tréning celého tela.

Teraz už je len na vás, aby ste si vybrali cvičenie, ktoré vám bude sedieť, vytrvali a ak budete poctivo cvičiť, budete z výsledkov milo prekvapení.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button