AkoaPreco.com > Chudnutie > Ako pomáha užívanie karnitínu pri redukčnej diéte?

Ako pomáha užívanie karnitínu pri redukčnej diéte?

uživanie karnitínu pri redukčnej diéteV ľudskom organizme sa okrem mnohých iných látok bežne vyskytuje tiež amoniová zlúčenina zvaná karnitín. Jednou z jej foriem je takzvaný L-karnitín.

Ten je známy síce už viac ako sto rokov, avšak až v posledných niekoľkých rokoch sa stal súčasťou mnohých potravinových doplnkov, ktoré možno bežne zakúpiť aj v tuzemských obchodoch a e-shopoch.

Je hlavne súčasťou potravinových doplnkov, ktoré sú určené na chudnutie. Aké má L-karnitín účinky a na čo pomáha? To sa dozviete v tomto článku.

Účinky karnitínu 


L-karnitín je pre ľudský organizmus pomerne dôležitý. Jeho nedostatok môže mať za následok zlé spaľovanie tukov. Viac o jeho nedostatkoch sa dozviete nižšie v článku. Aké sú teda hlavné účinky prostriedkov, ktorých hlavnou zložkou je práve L-karnitín?

1. Pomáha spaľovať tuky

Rýchlejšie spaľovanie tukov prispieva k udržiavaniu ideálnej telesnej hmotnosti. Práve z tohto dôvodu je L-karnitín prítomný v doplnkoch stravy, ktoré sa používajú pre redukčné diéty a chudnutie. Pomáha jeho jednorazové aj dlhodobejšie dávkovanie.

zlý cholesterol v cievách2. Podporuje obehovú sústavu

L-karnitín má podľa mnohých prieskumov kladný vplyv na činnosť srdca a tiež na cievy. Je známe, že srdce využíva tuky k tomu, aby lepšie pracovalo. A práve vďaka L-karnitínu sú tuky v tele lepšie spracované.

3. Slúži k podpore výkonu

Niektoré štúdie naznačujú, že L-karnitín pomáha k zvýšeniu fyzickej odolnosti a výkonu. Nie je to však stopercentne potvrdené.


4. Znižuje únavu

Unavené telo je zahltené kyselinou mliečnou. Poznajú to predovšetkým športovci. Vďaka L-karnitínu ale dochádza k zníženiu tvorby kyseliny mliečnej. Tá sa tak do krvi a svalov vyplavuje v oveľa menšej miere. Človek sa potom ani pri namáhavej fyzickej činnosti necíti veľmi unavený.

liečba erektilnej dysfunkcie5. Podporuje mužskú potenciu

L-karnitín prispieva okrem vyššie uvedených bodov tiež k väčšej pohyblivosti mužských spermií.

6. Podporuje správnu činnosť pečene

Tým, že urýchľuje spaľovanie tukov.

7. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Čo spôsobí nedostatok L-karnitínu?


Ak je v tele nedostatok l-karnitínu, v tele dochádza k nadmernému hromadeniu mastných kyselín, nielen kyseliny mliečnej. To má za následok následné hromadenie toxických látok v organizme, čo sa postupne prejavuje napríklad zníženou funkciou pečene, ukladaním tukov v krvi a v neposlednom rade aj zlou srdcovou činnosťou.

Prísun L-karnitínu je tak pre ľudský organizmus dôležitý. Je prirodzene obsiahnutý v potrave.

L-karnitín a chudnutie

L-karnitín sa v podobe doplnkov stravy používa pri redukčných diétach. Tým, že napomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov, nedochádza k ich ukladaniu a nevzniká tak postupne nadváha a obezita.

Užívanie

L-karnitín je súčasťou mnohých potravinových doplnkov. Tie sa vyskytujú v rôznych formách. Najčastejšie sa jedná o tablety, môžete sa ale stretnúť aj s potravinovými doplnkami v tekutej forme.

Carniline
Amix CarniLine

Príkladom potravinového doplnku, ktorý obsahuje L-karnitín, je produkt Amix CarniLine Pro Fitness.

Ten sa práve používa v prípade, že podstupujete redukčnú diétu. Pollitrové balenie stojí 16€.

Amix CarniLine Pro Fitness sa užíva v dávkach 15 mililitrov denne, prípadne potom 2×10 ml denne.

20 ml prípravku obsahuje celkom 1000 mg L-karnitínu. Okrem toho je v ňom obsiahnutý aj taurín, vitamín B6, B1, B5 a ďalšie látky.

Pred užívaním výživového doplnku L-carnitin Fitness Natural je dobré sa poradiť s vaším lekárom a tiež je nevyhnutné dodržať maximálne denné dávkovanie. L-carnitin Fitness Natural možno zakúpiť s príchuťou pomaranča, ananásu, limetky či višne.

Mohlo by vás zaujímať

oplatí sa počítanie kalórií

Počítanie kalórii: Zbytočné obmedzovanie alebo racionálny prístup?

Chudnutie nie je vôbec komplikované. Ak nejaká diéta nefunguje, alebo skončí jojo efektom, je najmä …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.