Chudnutie

Ako pomáha užívanie karnitínu pri redukčnej diéte?

uživanie karnitínu pri redukčnej diéteV ľudskom organizme sa okrem mnohých iných látok bežne vyskytuje tiež amoniová zlúčenina zvaná karnitín. Jednou z jej foriem je takzvaný L-karnitín.

Ten je známy síce už viac ako sto rokov, avšak až v posledných niekoľkých rokoch sa stal súčasťou mnohých potravinových doplnkov, ktoré možno bežne zakúpiť aj v tuzemských obchodoch a e-shopoch.

Je hlavne súčasťou potravinových doplnkov, ktoré sú určené na chudnutie. Aké má L-karnitín účinky a na čo pomáha? To sa dozviete v tomto článku.

Účinky karnitínu 

L-karnitín je pre ľudský organizmus pomerne dôležitý. Jeho nedostatok môže mať za následok zlé spaľovanie tukov.

Viac o jeho nedostatkoch sa dozviete nižšie v článku. Aké sú teda hlavné účinky prostriedkov, ktorých hlavnou zložkou je práve L-karnitín?

1. Pomáha spaľovať tuky

Rýchlejšie spaľovanie tukov prispieva k udržiavaniu ideálnej telesnej hmotnosti. Práve z tohto dôvodu je L-karnitín prítomný v doplnkoch stravy, ktoré sa používajú pre redukčné diéty a chudnutie.

Pomáha jeho jednorazové aj dlhodobejšie dávkovanie.

2. Podporuje obehovú sústavu

zlý cholesterol v cieváchL-karnitín má podľa mnohých prieskumov kladný vplyv na činnosť srdca a tiež na cievy.

Je známe, že srdce využíva tuky k tomu, aby lepšie pracovalo. A práve vďaka L-karnitínu sú tuky v tele lepšie spracované.

3. L-karnitín slúži k podpore výkonu

Niektoré štúdie naznačujú, že L-karnitín pomáha k zvýšeniu fyzickej odolnosti a výkonu. Nie je to však stopercentne potvrdené.

4. Znižuje únavu

Unavené telo je zahltené kyselinou mliečnou. Poznajú to predovšetkým športovci. Vďaka L-karnitínu ale dochádza k zníženiu tvorby kyseliny mliečnej. Tá sa tak do krvi a svalov vyplavuje v oveľa menšej miere.

Človek sa potom ani pri namáhavej fyzickej činnosti necíti veľmi unavený.

5. Podporuje mužskú potenciu

liečba erektilnej dysfunkcieL-karnitín prispieva okrem vyššie uvedených bodov tiež k väčšej pohyblivosti mužských spermií.

6. Podporuje správnu činnosť pečene

Tým, že urýchľuje spaľovanie tukov.

7. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Čo spôsobí nedostatok L-karnitínu?

Ak je v tele nedostatok l-karnitínu, v tele dochádza k nadmernému hromadeniu mastných kyselín, nielen kyseliny mliečnej.

To má za následok následné hromadenie toxických látok v organizme, čo sa postupne prejavuje napríklad zníženou funkciou pečene, ukladaním tukov v krvi a v neposlednom rade aj zlou srdcovou činnosťou.

Prísun L-karnitínu je tak pre ľudský organizmus dôležitý. Je prirodzene obsiahnutý v potrave.

L-karnitín a chudnutie

L-karnitín sa v podobe doplnkov stravy používa pri redukčných diétach. Tým, že napomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov, nedochádza k ich ukladaniu a nevzniká tak postupne nadváha a obezita.

Užívanie L-karnitínu

L-karnitín je súčasťou mnohých potravinových doplnkov. Tie sa vyskytujú v rôznych formách. Najčastejšie sa jedná o tablety, môžete sa ale stretnúť aj s potravinovými doplnkami v tekutej forme.

Carniline
Amix CarniLine

Príkladom potravinového doplnku, ktorý obsahuje L-karnitín, je produkt Amix CarniLine Pro Fitness.

Ten sa práve používa v prípade, že podstupujete redukčnú diétu. Pollitrové balenie stojí 16€.

Amix CarniLine Pro Fitness sa užíva v dávkach 15 mililitrov denne, prípadne potom 2×10 ml denne.

20 ml prípravku obsahuje celkom 1000 mg L-karnitínu. Okrem toho je v ňom obsiahnutý aj taurín, vitamín B6, B1, B5 a ďalšie látky.

Pred užívaním výživového doplnku L-carnitin Fitness Natural je dobré sa poradiť s vaším lekárom a tiež je nevyhnutné dodržať maximálne denné dávkovanie. L-carnitin Fitness Natural možno zakúpiť s príchuťou pomaranča, ananásu, limetky či višne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button