Recepty

Ako pripraviť guľôčky z nepečeného cesta?

ako spraviť guľôčky z nepečeného cestaGuľôčky z nepečeného cesta sú ľahké na prípravu, pri ich tvorbe môžu pomáhať aj deti a pomáhajú rady, pretože na rozdiel od iných ciest môžu toto  cesto rovno ochutnávať. Pri príprave hmoty na nepečené sladkosti zužitkujeme aj polámané kúsky iných druhov, zvyšky čokolády, vanilkového cukru alebo orechov. Nepečené pečivo preto robíme ako posledné, tesne pred sviatkami. Nepotrebuje dlhú dobu na odležanie, dá sa jesť už na druhý deň. Nepečené pečivo sa väčšinou tvaruje do guľôčok, ale dá sa tvarovať aj vo formičkách na cukrovinky. Aby sa nám dali vyklápať, posypeme formičky cukrom. Ďalší nenáročný spôsob je hmotu rozotrieť na plech s vyšším okrajom a potom rozkrájať.

Čo je potrebné na guľôčky z nepečeného cesta?

Množstvo surovín je len orientačné, sladkosti sa nedajú pokaziť a pridaním rôznych ingrediencií urobíte viac druhov.

  • 240 g strúhaných detských piškót
  • Hrsť strúhaných orechov alebo mandlí
  • 100 g kakaa
  • 200 g masla
  • Hrsť kokosu
  • 150 g práškového cukru
  • Rum na zvlhčovanie zmesi (alebo sirup)
  • (Môžeme pridať marmeládu, hrozienka, strúhanú čokoládu …)

Postup ako urobiť guľôčky z nepečeného cesta

príprava guľôčok z nepečeného cestaVšetky suroviny v mise premiešame a utvoríme si „modelovaciu“ hmotu na nepečené cukrovinky.

Ak je príliš hustá, zvlhčíme ju rumom alebo ovocnou šťavou.

Ak je riedka, pridáme piškóty alebo orechy. Nepoužívame surové vajcia, ktoré sú v pôvodnom recepte.

Z pripravenej hmoty tvoríme guľôčky, ktoré obaľujeme v kokose alebo strúhaných orieškoch. Obalené guličky vložíme do papierových košíčkov a uchovávame ich v chladničke. Ak sa chceme pohrať, môžeme do guľôčok baliť napríklad rumové pralinky.

Iný spôsob nepečenej cukrovinky je krájať hmotu na kocky. Pripravíme si dve pripravenie guľôčok z cestacestá, jedno s kakaom, druhé svetlejšie bez kakaa.

Na plech s vyšším okrajom, ktorý je vyložený papierom na pečenie, rozvaľkáme tmavú hmotu. Potrieme ju marmeládou a rozvaľkáme na ňu svetlejšie cesto. Povrch polejeme čokoládou.

Po stuhnutí čokolády krájame nepečené pečivo nožom namočeným v horúcej vode na kocky. Nôž namáčame v horúcej vode preto, aby sa nám čokoláda pri krájaní nelámala. Prajem vám dobrú chuť.

Tip

Nepečené pečivo sa robí aj z pomletých Tatraniek alebo oplátok Delissa s kokosovou príchuťou.

Okrem receptu na guľôčky z nepečeného cesta by vás mohli zaujímať aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button