Financie

Ako odolať trikom a manipulácií supermarketov – 1. časť

triky a manipulácia supermarketovHovorí sa, že v rámci rodinného rozpočtu môžeme ušetriť hlavne na potravinách. V supermarketoch na nás ale čaká množstvo nástrah, ktoré môžu rodinný rozpočet ešte viac zaťažiť. Obchody majú prepracovanú taktiku, ako zákazníka zaujať, usmerniť a ovplyvniť tak, aby kúpil aj to, čo nepotrebuje. V nasledujúcich riadkoch nájdete triky supermarketov a tiež návod, ako sa im brániť. Ak máte dostatok peňazí a nevadí vám prihadzovať do nákupného vozíka aj nepotrebné veci, je to samozrejme v poriadku. Hlavne ženy mávajú občas potrebu ísť na nákupy. Berú to ako relax a chcú „utrácať“. Pokiaľ ale robíte bežné nákupy a chcete ušetriť nejaké to euro, máme pre vás niekoľko rád. Ako odolať trikom a manipulácií supermarketov?

Metódy ako odolať trikom a manipulácií supermarketov

Pred nákupom si vytvorte zoznam toho, čo potrebujete nakúpiť

Ak chcete odolať trikom určite ho dodržte . Zoznam je overená vec, ktorá sa odporúča, ak chcete ušetriť. Neplatí to len pre potraviny, ale aj pre ďalšie nákupy.

Keď narazíte na drahšie veci, ktoré sa vám veľmi páčia, skúste popremýšľať, či ich skutočne potrebujete.

Pred nákupom sa najedzte

Ak máte hlad, zvyšuje to túžbu nakupovať potraviny, na ktoré máte momentálne chuť a tiež kúpite väčšie množstvo potravín.

Určite si, koľko času chcete stráviť nakupovaním

nákupný košík supermarketovV obchodoch totiž nie je problém stráviť oveľa viac času, než sme pôvodne chceli. Hlavne obchody, ktoré majú okrem potravín aj ďalší tovar, sú veľkými lákadlami.

Je dobré nastaviť si napr. v mobile pripomienku, keď uplynie určitá doba. Ak nemáte radi davy ľudí, je dobré vyraziť na nákup veľmi skoro ráno alebo večer.

Neberte so sebou na nákupy potravín deti

Podľa štatistík sa nákup s deťmi môže predražiť až o štvrtinu. Ak necháte svojho potomka doma, ušetríte nielen peniaze, ale aj nervy a čas.

Nenechajte sa uniesť letákovými ponukami supermarketov

Ak vás zaujala letáková ponuka supermarketu a chcete odolať trikom, overte si najprv fakty a pokúste si zistiť čo najviac informácií o vami vybranom výrobku. Často napr. v letákoch vyzerá tovar oveľa väčšie, než v skutočnosti.

Ďalším trikom býva ponuka, ktorá je kusovo obmedzená, tzn. na jednotlivú predajňu sa dostane napr. 10 kusov tričiek so Spidermanom. Ak ste cestovali z druhého konca mesta do obchodu, aby ste dieťaťu kúpili obľúbenú postavičku, môže nastať veľké rozčarovanie.

Druhý deň po začatí cenovej ponuky totiž už tričká nie sú a ani nebudú na predajni. Týka sa to hlavne tovaru mimo potraviny, ktorý láka do veľa obchodov.

Ako odolať trikom zľavových akcií

obchody s potravinamiZaujal vás nejaký výrobok v zľave vo vašom hypermarkete? Overte si jeho cenu u konkurencie a na internete. Často sa stáva, že v rovnakom čase má niekoľko obchodov rovnaký výrobok v zľave.

Zľavu totiž dáva výrobca, ktorý sa chce na trhu presadiť. Pokiaľ sa jedná o drahšie veci, rozdiely môžu byť veľké. To čo sa nazýva zľavou v jednom obchode, môže byť klasickou cenou v tom druhom.

Na letáku síce nájdete aj pôvodnú cenu produktu, ale je veľmi problematické si overiť, či sa výrobok skutočne za túto cenu aj predával.

Ignorujte darčeky u tovaru bežnej spotreby

Pridaný darček napr. magnetka u sušienok samozrejme poteší. Avšak ak v tú dobu nestojí výrobok o pár korún viac ako bežne. Cieľom darčekov je zaujať. Často sa objavujú napr. u detských potrieb, potravinových doplnkov a pod.

Pokiaľ sa jedná o produkt, ktorý bežne kupujete, tak vás iste darček poteší. Kupovať ale výrobok len kvôli darčeku sa neoplatí. Často totiž darčeky nie sú moc kvalitné alebo sa jedná o vec, ktorú by ste kúpili za pár centov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button