Deti

Ako nakupovať hračky pre deti?

hračky pre detiKeď za čias našich starých mám dostalo dievčatko bábiku na hranie, bolo to ako malý zázrak! Toľko si ju priala a zrazu ju držala v ruke. Dnes je situácia o dosť iná. Na pultoch je veľké množstvo hračiek od rôznych výrobcov a rôznej kvality. A s vyšším počtom hračiek rastie aj detská náročnosť a nerozhodnosť rodičov pri ich výbere. Ako teda nakupovať hračky pre deti?

Hračka práve pre vaše dieťa!

Myslíte si, že výber hračky nie je žiadna veda? Dievčatká skrátka túžia po bábikách, chlapci zase po autách a traktoroch? Omyl, každé dieťa je iné, a aj keď jednému urobíte radosť s výbavou pre domácich majstrov, ďalšie by bolo veľmi sklamané.

Preto je nutné dieťa dobre poznať. Viete, s čím si rado hrá? Hovorí o niečom, čo si už dlho želá? Športuje, alebo má iné záujmy? Vyberte takú hračku, ktorá vášmu dieťaťu urobí radosť, bude ho rozvíjať a motivovať!

Hračka sa vám nepáči? Ale vy si s ňou predsa hrať nebudete!

Hračky pre deti nakupujte podľa veku!

ako sa hrať s deťmiV každom veku dieťa baví a rozvíja niečo iné, a preto k tomu prihliadnite pri výbere hračky. S výberom vám môže pomôcť aj visačka na hračke, kde bližšie upozorňujú na odporúčaný vek dieťaťa.

Dojčatám môžete vybrať rôzne hrkálky, hryzátka, reťaze nad postieľku.

Závesné kolotoče môžu zabaviť bábätko na dlhšiu dobu, obzvlášť ak kolotoč hrá a je vkusne farebný. To iste ocení nejedna mamička.

Závesné kolotočne kúpite jednoducho cez internet za 10 až 20 €.

Na začiatku batoľacieho obdobia sa dieťa učí chodiť, a tak mu určite urobíte radosť odstrkovadlom alebo odražacím iným vozidlom, vďaka ktorému bude ďalej rozvíjať pohyb. Veľmi pekné odražadlá sa dajú kúpiť už za 10 eur. Vhodné sú aj loptičky, ťahacie hračky a kočíky pre malé slečny, ale aj rôzne kocky, veľké puzzle, vkladačky, pastelky, detské hudobné nástroje a samozrejme knihy! Detské leporelo nesmie chýbať v zásobe hračiek malých batoliat! A nezabudnite, že deti sa v tomto období rady hrajú na opravára, murárov, sprievodcov, kuchárky či kaderníčky!

V predškolskom veku dieťa zaujmete rôznymi stavebnicami. Dieťa miluje spoločenské hry, pexeso, domino, puzzle, karty, ale aj bábky a maňušky.

Veľký význam majú pre predškolské deti i pohybové hry. Väčšina z nich tiež rada maľuje a kreslí, a tak napríklad vodové či temperové farby so zásobou papierov poteší každého predškoláka!

V školskom veku dieťa zdokonaľuje svoju hru a tiež vyžaduje čoraz zložitejšie hračky. U týchto detí tiež hrá veľkú rolu reklama! Aj tak je ale treba vyberať hračky, ktoré dieťaťu niečo dajú. Hudobné nástroje, kreatívne hračky a profesijné sady, modelové železnice, súpravy vyšívania a šitia.

Cez internet sa dajú hračky kúpiť za veľmi výhodné ceny oproti hračkám v kamenných predajniach. Nevýhodou ale môže byť čakacia doba 2-3 dni kým vám hračku/hračky pre deti kuriér dovezie alebo si ju budete môcť vyzdvihnúť na pobočke. Prečítajte si aj článok ako obliecť novorodenca.

Bezpečné hračky pre deti

Na štítku hľadajte certifikát výrobku označený CE. Toto označenie nie je značkou kvality, ale výrobok spĺňa európske normy bezpečnosti.

Našli ste na visačke označenie ,, Bezpečná hračka „? Potom sa jedná o hračku, ktorá je pravidelne testovaná a kontrolovaná.

Kvalita pred kvantitou

ako nakupovať hračky

Kvalita hračky by mala byť tým prvým, čo vás zaujíma!

Pri kúpe hračky sledujte jej zloženie nielen cenu! Niektoré hračky pre deti môžu byť veľmi lacné, ale myslíte, že budú aj kvalitnejšie?

Predovšetkým hračky z Číny môžu lákať svojou cenou, ale potom ich dieťa vezme niekoľkokrát do ruky a je po hračke.

Navyše niektoré lacné hračky môžu obsahovať chemické látky škodiace dieťaťu.

Preto radšej kúpte dieťaťu kvalitnejšiu hračku z nejakého overeného obchodu, ako tucet lacných zbytočností.

Hračka pre dieťa by mala byť dobre umývateľná!

Ak je to možné, kupujte také hračky pre deti, ktoré sa dajú dobre umyť alebo dokonca vyprať.

Obzvlášť pre dojčatá a batoľatá, ktoré väčšinu hračiek strkajú do úst, je nevyhnutná zvýšená hygiena a s tým spojený vhodný materiál hračky.

S jednou hračkou veľa zábavy!

Hračka by mala poskytovať viac hracích možností. To, že z drevených kociek možno postaviť domček, stavať ich ako komín do výšky a voziť ich na vozidle za traktorom ako balíky, je predsa skvelé!

Čím viac možností využitia, tým menšia šanca, že hračka dieťa omrzí.

Kocky preto budú veľmi obľúbené, pretože je tu hneď niekoľko variantov, ako si s nimi hrať. Také hračky často dieťa sprevádzajú roky, len vymýšľa a obmieňa možnosti hry.

Pohrajte sa s deťmi!

Deti sú v dnešnej dobe zahrnuté hračkami. Mohlo by sa zdať, že je to ideálne! Dieťaťu nič nechýba, má sa s čím hrať, má rôzne hračky, čo ho rozvíjajú, uvoľňujú nadbytočnú energiu, sú farebné, kreatívne, krásne!

Ale koľko detí by všetky svoje hračky vymenilo za jedno popoludnie, kedy sa s ním budú rodičia hrať? Pravdepodobne väčšina. A preto, nakupujte deťom dobré, kvalitné hračky, ale predovšetkým, dávajte svojim deťom váš čas, lásku a porozumenie, tieto dary nenahradia žiadne hračky pre deti.

Prečítajte si aj článok ako vybrať trampolínu pre deti.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button