Úvod / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť magnetickú záložku do knižky?

Ako vyrobiť magnetickú záložku do knižky?

záložka do knihyV obchodoch narážate na originálne, vtipné, krásne záložky s magnetom, sú skvelým drobným darčekom, pozornosťou, či praktickou vecou, ktorá sa zíde každému v priebehu každodenného života. Škoda len, že sú tak drahé. V tomto článku vám poradíme ako si vyrobiť magnetickú záložku do knihy.

Dávam vám tú možnosť, ako vyzrieť nad komerciou, vyrobte si ju jednoducho sami!

Čo potrebujeme na výrobu magnetickej záložky do knihy:


  • magnetická fólia
  • mašle
  • dierovač
  • kartónové odrezky – odstrižky
  • pravítko
  • nožnice
  • ceruzka alebo rezačka
  • ozdoby (klinčeky, samolepky, obrázky, výseky, a tak ďalej)

Postup výroby

Základ záložky do knihy tvorí jeden pásik papiera. Mal by byť z najtvrdšieho papiera, ideálne je fotokartónu alebo scrapbooková štvrtina s väčšou gramážou. Zo štvrtiny si odrežte aspoň 4 cm široký a 15 cm dlhý pásik.

magnetická záložka do knihyPásik prehnite napoly (7,5 cm x 4 cm). Ozdobte. Môžete použiť pásku z iného farebného papiera. Fantázii sa medze nekladú. Berte však na vedomie, že v hornej časti (pri ohybe) bude ešte mašlička.

ako si doma vyrobiť magnetickú záložkuAk ste spokojní s dekoráciou, odstrihnite si z magnetickej fólie dva pásiky. Veľkosť pásku by mala byť aspoň 2 x 4 centimetre. Magnetická fólia má z druhej strany lepiacu časť, preto ju odlepte a vlepte proti sebe na papier záložky, a to k vonkajším okrajom.

Presne do horného stredu záložky, tak aby nedošlo k pretrhnutiu oboch papierov (teda horný a dolný), urobte dierku. Do nej pretiahnite mašľu a ozdobne zauzlite. Aj tu je viac možností. Zaviazať na klasický uzlík alebo ako krajčírsky uzol. Prípadne uviazať ako slučku.

A máte hotovo.

Tipy


Magnetickú fóliu kúpite dnes v každých výtvarných potrebách asi za štyridsať centov a vyrobíte z nej veľa záložiek.

Varovanie

Magnetická záložka do knihy môže byť rôzne široká, dlhá, rôzne zdobená, ale vždy musí mať minimálne dva centimetre širokú magnetickú pásku. Ak je záložka dlhšia, tak je aj širšia.

Ako vyrobiť magnetickú záložku do knižky?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

malovanie skla

Ako renovovať maľované sklo?

Maľované sklo je stará sklárska technika, ktorá prešla dlhým vývojom. Jednoducho povedané, ide o určité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *