Nezaradené

Ako sa starať o svoj mobilný telefón?

ako sa starať o mobilný telefónNa každého jedného občana pripadajú minimálne dva mobilné telefóny. Koľko ich máte vy? Určite sa vo vrecku nájde aspoň jeden mobilný telefón, ktorý vám výrazne uľahčuje komunikáciu s blízkymi ľuďmi alebo vám pomáha vybavovať zákazky s klientmi, ak podnikáte alebo pracujete ako obchodní zástupcovia. Viete ako sa ale postarať o svoj telefón? Dnes sú už telefóny vyrábané na dobu záruky. Ako si ale predĺžiť životnosť mobilu? Jedine tým, že sa oň budete správne starať. Ako sa starať o svoj mobilný telefón?

Používajte tvrdené sklá

Aby sa mobilnému telefónu nič nestalo pri nešťastnom páde, bude sa vám hodiť tvrdené sklo. Tvrdené sklá sa vyrábajú na konkrétne značky a na konkrétne typy mobilných telefónov, preto si dávajte pozor, aby ste si nekúpili tvrdené sklo na úplne inú značku a iný typ telefónu.

Museli by ste sa tak vracať naspäť do obchodu a požadovať výmenu. Tvrdené sklá ochránia displej pred poškriabaním.

Okrem tvrdeného skla si kúpte puzdro na mobil

puzdro na mobilný telefónTvrdené sklo síce chráni povrch telefónu. Nedokáže však zabrániť tomu, aby sa vám telefón po páde nerozpadol na márne kúsky. Ak nechcete svoj spadnutý telefón zbierať po celej izbe, vyberte si pevné uzatvárateľné puzdro na mobil, ktoré ochráni komplet celý telefón.

Pri kúpe puzdra si dôkladne prekontrolujte uzatváranie puzdra. Niekedy sa máte možnosť stretnúť s puzdrami, ktorých uzatváranie nie je príliš dobré.

Aby ste neutratili peniaze zbytočne, poraďte sa so známymi. S ochotou vám určite poradia obchod, kde budete môcť kúpiť nie príliš drahé, ale zato dobré puzdrá na mobily. Prečítajte si aj články 20 tipov ako šetriť batériu v mobile a ako vyčistiť a vydezinfikovať mobil.

Starostlivosť o mobilný telefón doma

Keď ste doma, dávajte si mobil z puzdra von, ale pozor, nedávajte ho k zdroju tepla (napríklad k peletovým kachliam, k radiátoru). Mobil by sa vám v tomto prípade uškvaril a s najväčšou pravdepodobnosťou by ste ho už nezapli.

Mobil si dávajte na také miesto, z ktorého ho budete počuť v prípade, že vám bude niekto volať a nebudete ho mať hneď po ruke.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button