Zdravie a krása

Ako relaxovať?

ako relaxovaťCítite sa prepracovaní a unavení? Potrebujete nabrať nové sily, zregenerovať telo a očistiť hlavu od problémov a stresu? Je na čase dopriať si trochu relaxu. Máte veľa možností, ako na to. Všeobecne platí, že po fyzickej námahe si potrebujete oddýchnuť a ak sa cítite v strese a psychicky vyčerpaní, bude pre vás príjemným relaxom pohyb. Najdôležitejšie je nájsť si čas pre seba. Ako relaxovať?

Ako relaxovať – nechajte sa hýčkať

Dajte si dobrý obed alebo večeru v nejakej príjemnej reštaurácií v príjemnej spoločnosti partnera alebo kamarátky.

Na internete sa ponúka množstvo relaxačných a wellness pobytov, tak vezmite kamarátku či partnera a vyrazte napríklad na predĺžený víkend do kúpeľov.

Ak nemáte voľný celý víkend, zájdite na masáž, bahenný zábal alebo do sauny, kde vyplavíte z tela škodlivé látky. Masáž si môžete dopriať napríklad lávovými kameňmi, relaxačnu, thajskou alebo trebárs aj tantrickú masáž.

relaxovať masážLávové kamene si môžete kúpiť cez internet za 6€ a urobiť si príjemnú masáž s partnerom/partnerkou doma.

Masáž pomocou lávových kameňov je veľmi príjemná. Kamene sú veľmi jemné na dotyk a pri použití s masážnym olejom dosiahnete viac než uspokojíve pocity.

Najlepší spôsob ako relaxovať – hýbte sa

Vyrazte na bicykel, na korčule, zaplávať si, zapotiť sa do fitka alebo na kurzy tanca. Ak potrebujete vyčistiť hlavu, nie je nič lepšie ako trocha športu.

Vyrazte do prírody

Nasajte pokoj a vôňu čerstvého vzduchu v lese alebo v parku. Započúvajte sa do spevu vtákov a šumu listov na stromoch. Urobte si piknik na lúke alebo vyrazte na horskú túru.

Vytvorte niečo svojimi rukami

Môžete háčkovať, pliesť, maľovať alebo paličkovať, vyrobiť niečo z keramiky alebo papiera. Existuje veľké množstvo kreatívnych techník a ak ste šikovní a ručné práce vás bavia, prinesie výsledné dielo radosť a potešenie nielen vám. Ak vás baví záhradkarčenie, zaryjte svoje ruky do hliny.

Počúvajte hudbu

Pustite si svoju obľúbenú muziku alebo vyrazte na koncert. Zrejme neodoláte a dôjde aj na tanec.

Doprajte si kultúrny zážitok

Zájdite sa pozrieť na zaujímavú výstavu, divadelné predstavenia alebo len tak do kina.

Začítajte sa

čitanie je najlepší spôsob ako relaxovaťVezmite do rúk knižku od svojho obľúbeného autora, zalezte si do tichého kútika alebo rovno do postele a popustite uzdu svojej fantázii pri čítaní knižiek.

Ak nemáte náladu na čítanie ale aj napriek tomu by ste sa nejako chceli rozptýliť a súčasne pritom aj vzdelávať, tak si pustite audioknihu.

Robte čokoľvek chcete, čo vám urobí radosť

Alebo si proste len napustite vaňu plnú peny. Robte to, čo máte radi a čo vám umožní vypnúť a nemyslieť na starosti bežného života.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button