Zdravie a krása

Ako využiť marseillské mydlo?

marseillské mydloPravé marseillské mydlo je kvalitné mydlo vyrábané len z rastlinných olejov a navyše je biologicky odbúrateľné. Má naozaj veľmi široké uplatnenie. Ak sa o zložení tohto mydla chcete dozvedieť viac, prečítajte si nasledujúci článok. Nájdete tu tiež tipy, ako marseillské mydlo v domácnosti využiť. Tak sa teda poďme spoločne na to pozrieť.

Z čoho je marseillské mydlo vyrobené

Tradičné marseillské mydlo je 100% prírodné a nesmie obsahovať akékoľvek syntetické prídavné látky vrátane farbív a parfumov. Toto mydlo musí obsahovať 72% rastlinných olejov. Marseillské mydlo sa začalo vyrábať už pred 600 rokmi.

V roku 1668 potom bolo uzákonené, z ktorých olejov a bylín musí byť marseillské mydlo vyrábané. Marseillské mydlo sa vyrába najmä z oleja olivového, ale aj palmového a kokosového.

Ak je mydlo vyrobené s vysokým podielom olivového oleja je zelené, ak sú pri jeho výrobe pridané aj iné tuky – palmový či kokosový, bude mať mydlo krémovú farbu.

Marseillské mydlo pomocník pre krásnu pokožku

tradičné marseillské mydloSamozrejme ho môžete použiť pre umývanie ako iné mydlá. Toto mydlo je však navyše vhodné aj pre tú najcitlivejšiu a alergickú pokožku a pre pokožku postihnutú kožnými problémami. Hodí sa aj pre detskú pokožku.

Nespôsobuje totiž žiadne podráždenie a pokožku nevysušuje, naopak ju vyživuje a pomáha na nej znovu vytvárať ochranný film, ktorý funguje ako bariéra pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi. Má tiež antiseptické účinky.

Vyskúšať môžete aj tekutú formu tohto mydla, dbajte však, aby bolo vyrobené zo 100% prírodných surovín.

Využitie marseillského mydla na pranie

Ďalším využitím tohto mydla je využitie aj pre pranie bielizne. Skvele odstraňuje odolné škvrny (napríklad škvrny od trávy, ovocia a krvi).

Hodí sa pre pranie v práčke aj pre ručné pranie a oceníte ho najmä na dojčenskú a detskú bielizeň aj jemné tkaniny. Marseillské mydlo je účinné aj pri nízkych teplotách prania.

Ako marseillské mydlo na pranie použiť

Ak zvolíte tuhé marseillské mydlo, pred praním ho nastrúhajte na hrubom strúhadle. Pre jedno pranie postačí asi 4 – 6 lyžíc strúhaného marseillského mydla.

Pre pranie v práčke mydlo najprv zmiešajte s litrom horúcej vody a nechajte mydlové vločky rozpustiť. Potom zmes nalejte do dávkovača pracieho prostriedku.

Belšia bielizeň vďaka marseillskému mydlu

Pre belšiu bielizeň pridajte k praniu 1 lyžicu jedlej sódy. Miesto priemyselne vyrábanej aviváže môžete použiť niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, ktorý bielizeň krásne prevonia – nakvapkajte pár kvapiek esenciálneho oleja na uterák a nechajte ho vyprať spolu s bielizňou alebo pár kvapiek oleja pridajte do neutrálneho pracieho gélu.

Marseillské mydlo nájdete v už hotových pracích prostriedkoch, dajte však pozor, či neobsahujú aj zbytočné prídavné látky. Pravé marseillské mydlo, je totiž 100% prírodné!

Tipy ako využiť marseillské mydlo

využitie marseillského mydlaToto mydlo je efektívnejšie, pretože vám vydrží 2x dlhšie ako obyčajné mydlo.

Veľmi odolné škvrny pred praním potrite marseillským mydlom a nechajte pôsobiť minimálne pol hodiny, škvrny pôjdu omnoho ľahšie dolu.

Toto mydlo môžete používať tiež miesto gélu či peny na holenie, je prírodné, takže bude k pokožke šetrnejšie.

Kúsok marseillského mydla v skrini vás zbaví molí, prípadne zabráni aby sa do skrine nasťahovali, navyše vám prevonia bielizeň.

Marseillským mydlom sa dá umývať tiež podlaha, koža, nábytok, kúpeľňa aj kuchyňa.

Varovanie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button