Zdravie a krása

Ako na odstránenie nežiadúceho ochlpenia?

odstránenie nežiadúceho ochlpeniaTrend dnešnej doby je neúprosný a velí mať hladké telo. Vzhľadom na to, že naše telo je pokryté enormným množstvom nežiadúceho ochlpenia, čiže neviditeľných (svetlých) chĺpkov, ktoré majú z fyziologického hľadiska ochrannú funkciu, odstraňuje sa ochlpenie viditeľné, tmavšie. Priznajme si, že je veľký prehrešok, síce nepísaný, ale spoločensky už neakceptovateľný, keď žene z podpazušia trčí kefa chlpov. Spoločenské faux pas sú aj neoholené nohy, ruky, hruď. Fyziologická rozdielnosť pohlaví, spôsob obliekania, najmä v spoločnosti mužské telo viac zakrýva, je zrejme jedným z viacerých dôvodov väčšej tolerancie k ignorancií prirodzeného ochlpenia.

Čo budete na odstránenie ochlpenia potrebovať

  • vosk
  • žiletka
  • elektrická ihla
  • leaser

Depilácia nežiadúceho ochlpenia

hladká pleťAby ste sa zbavili nežiaduceho ochlpenia v podpazuší, slabinách alebo na nohách, odstráňte ich depiláciou.

Depilácia je odstránenie chĺpka bez korienka, len z povrchu tela, to znamená zrezaním žiletkou, odstránenie depilačným krémom, alebo depilačným strojčekom.

Musíte však počítať s tým, že nežiadúceho ochlpenia sa nezbavíte nadlho. Chĺpok bol len odstránený alebo zrezaný, ale korienok zostal v pokožke tela. Depilácia je síce jednoduchá, prostriedky na jej použitie sú ľahko dostupné, ale nevýhodou je, že táto metóda je málo efektívna. Chĺpok začína počas dňa rásť znova.

Epilácia – vytrhnutie chĺpka aj s korienkom

To je ďalší variant, ako ochlpenie odstrániť. Buď sa zveríte odborníkom, odstránenie chĺpkov pomocou vosku vykonáva kdejaká kozmetická služba alebo salón.

Náplasti alebo vosk si môžete zakúpiť a epiláciu vykonať sami. Zvládne to každý, ale musíte počítať s tým, že je to bolestivé  odstránenie nežiadúceho ochlpenia.

Epilácia má síce trvalejší efekt, ale po niekoľkých dňoch, u niekoho týždňoch (je to úplne individuálne) vám ochlpenie znova začne rásť. Je to tým, že základ korienka v pokožke zostal.

Deštrukcia korienka

fotoepiláciaAk chceme dosiahnuť trvalého efektu, musí sa korienok chĺpka úplne zničiť. To je možné za pomoci elektrickej ihly a spoľahlivej metódy lasera, v dnešnej dobe hojne používanej.

Laserovou epiláciou trvalo docielite odstránenie nežiadúceho ochlpenia.

Ďalšia výhoda je tá, že nemusíte sústavne opakovať zákrok, čo je nepríjemné najmä u bolestivejších postupov – voskom.

Laserové odstránenie chĺpkov v žiadnom prípade nebolí. Lúč lasera zničí korienok chĺpka, ale len vo vývojovej fáze, to znamená, že aj táto procedúra sa musí opakovať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button