Zdravie a krása

Ako sa správne odlíčiť?

Ako sa správne odlíčiťSprávne odlíčiť svoju tvár bezpodmienečne potrebujete ak patríte medzi ženy, ktoré bez nalíčenia a dokonalého make-upu nevyjdú ani na ulicu. Zvykli ste si na dennodennú vizuálnu úpravu tváre, doladenie pleti, zvýraznenie očí špirálou a linkou pre lepší pocit, vyššie sebavedomie alebo jednoducho byť len svojou. Tak vám to vyhovuje, cítite sa lepšie. To je celkom určite v poriadku. Na upravenú a sebavedomú ženu sa aj každý rád pozrie. Ale tá krása sa zase musí večer pred spaním odstrániť. Je to rovnaký rituál ako napríklad každodenné čistenie zubov.

Ak sa chcete správne odlíčiť, určite budete potrebovať:

  • vodu
  • mydlo
  • odličovacie emulzie
  • denný a nočný krém
  • odličovacie obrúsky
  • tampóny
  • čistiace mlieka
  • toniká
  • peelingový krém

Stačí len čistá voda na odlíčenie?

Make-upK odlíčeniu vlažná alebo teplá voda nestačí. Pokožka sa neodmastí, líčidlá úplne nezmyjú a póry sa tak zanášajú.

Pri dlhodobom nedôslednom čistení pleti sa póry môžu zapáliť a vnikajú na tvári nepríjemné a neesteticky vyzerajúce čierne bodky.

Ani mydlo nie je vhodné, čo by sa v kombinácii s teplou vodou mohlo zdať ako vyhovujúce, účinné a hlavne rýchle.

Je známe, že mydlo pokožku vysušuje, ale priznajme si, kto z nás to takto veľakrát nerieši? Prídeme niekedy neskôr večer, sme už unavené a voda s mydlom poslúži k očiste celého tela vrátane tváre.

Ale povedzme si, normálna, neproblémová pokožka občas znesie aj mydlo. Napríklad mydlo s obsahom glycerínu je vynikajúce. Návod ako si také prírodné mydlo vyrobiť doma si môžete prečítať tu.

Doprajte pleti regeneráciu a odpočinok

Len dobre odlíčená tvár je predpokladom toho, že vaša pleť bude dobre dýchať a nadobudne zase sviežosť.

Netrápte vašu pleť nanesením mejkapu vplyvom nedostatočnej hygieny alebo podcenením umývania líčidiel. Správne odlíčiť pleť môžete len s odličovacími prostriedkami, nie čistiacimi mliekami alebo tonikami.

Odlíčenie očí

Líčidlo na mihlaniciach je nutné zotrieť s citom a technicky dobre, lebo čierne šmuhy si následne rozmažete po celej tvári.

Na viečka priložte tampóny s odličovacím prostriedkom, používajte len špeciálne prostriedky na oči, pretože sú šetrnejšie a nechajte chvíľu pôsobiť. Stačí len niekoľko ťahov smerom nadol a zotrite tak líčidlo z rias.

Odličovacie emulzie

Odlíčenie očíPodľa typu vašej pleti si zakúpte v špeciálnej predajni odličovacie mlieko alebo tonikum, penivý odličovací gél a týmto pomocou vatového tampónu pleť očistite.

Jemnými krúživými pohybmi, na pleť netlačte, zbytočne ju nenaťahujte, dokonale odstránite a odmastíte zanesené póry na tvári. Po zotretí všetkých nečistôt tvár opláchnite, odličovacie mlieko vždy zmyte vlažnou vodou.

Odličovacie vreckovky nie sú na pravidelné používanie

Aj keď sú veľmi praktické, sú určené len pre niektoré situácie. Oceníme ich na cestách, v zhone, pri potrebe odlíčiť tvár ihneď .. Ale nie sú však určené pre pravide

lné každodenné používanie a absolútne nenahradia kompletnú sadu odličovacích prípravkov.

Konečná fáza odlíčovania

Po procedúre odlíčenia, umytú pleť podporíme kvalitným denným alebo nočným krémom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button