Zdravie a krása

Ako predĺžiť životnosť maskary?

ako predĺžiť životnosť maskaryVedeli ste, že práve životnosť maskary je najnižšia spomedzi všetkých kozmetických prípravkov ? Preto je pri kúpe dôležité vybrať takú, ktorá sa nám skutočne páči a budeme ju používať. Inak vyschne a skončí predčasne v koši. Vzhľadom k cenám by to bolo zbytočné plytvanie. Veľa môžeme zachrániť tým, že sa maskaru naučíme dobre skladovať a používať.

Postup ako zvýšiť životnosť maskary krok po kroku

V prvom rade si overte, aká je doba použiteľnosti. Ak máte na výber z dvoch rovnocenných maskár, je výhodnejšie siahnuť po takej, ktorá dlhšie vydrží.

oko nalíčené maskarouZatiaľ, čo niektoré z nás používajú rovnakú maskaru pokojne aj pol roka alebo dlhšie, ideálna doba pre životnosť maskary je zhruba tri až štyri mesiace. Aj kozmetické výrobky majú svoju exspiračnú dobu.

Zatiaľ čo pokazené potraviny nejeme, pri kozmetických prípravkoch často tak dôslední nie sme.

Keď si líčime riasy, nie je dobré nechať tubu s farbou dlho otvorenú, inak sa do nej dostane vzduch.

Ženy sa často sťažujú na to, že maskara im rýchlo vysychá. Svojím spôsobom je to logické, zloženie farby je také, aby na riasach rýchlo zaschlo a nemuseli sme dlho čakať.

Pozor na kvalitu maskary

Aj keď si strážime exspiračnú dobu, niekedy sa môže stať, že kvalita líčidla začne upadať oveľa skôr.

Prvým príznakom, že niečo nie je v poriadku, je zmena farby alebo zápachu. Niekedy sa stane, že sa náplň drobí alebo riasy pri líčení neoddeľuje, ale zlepuje a tvoria sa nepekné hrudky.

Dôležité je povedať, že maskara tiež nie je v poriadku, keď je zrazu mazľavá.

Riziká používania maskary

Pri používaní pokazenej maskary riskujeme zápal spojiviek alebo iné zdravotné komplikácie. Do jej náplne sa totiž môžu dostať baktérie a množiť sa tu. Preto by sme ju nemali mať v kúpeľni, kde je vlhký vzduch.

maskaraMaskaru je nutné po každom použití dôkladne zatvoriť. Skladujeme ju v tme a chlade, aby nevysychala. Nevystavujeme ju na poličke, kam svieti slnko.

Pridávať do maskary vodu nič nerieši. Navyše sa do nej môžu dostať baktérie, ktoré tam nemajú čo robiť. Aby sme maskaru skutočne dobre využili, je dobré líčiť oči dôkladne. Teda nanášať farbu na horné aj dolné riasy, a to z oboch strán.

Tým pádom sa farba rýchlejšie spotrebuje a nebudeme musieť ľutovať, že vyhadzujeme výrobok, ktorý by nám ešte mohol poslúžiť.

Tipy

  • Nenechávajte maskaru nikdy dlho otvorenú.
  • Skladujte ju v chlade, aby nevysychala.

Upozornenie

Ak maskara nečakane zmenila konzistenciu, vôňu alebo farbu, radšej ju nepoužívajte.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button