Úvod / Návody / Ako vyrobiť a využiť žihľavovú masť?

Ako vyrobiť a využiť žihľavovú masť?

ako vyrobiť a využiť žihľavovú masťNávod ako si vyrobiť a využiť žihľavovú masť. Sezóna žihľavy už začala, preto neváhajte a využite jej liečivých účinkov naplno. V prvom rade je vhodné piť čaj z čerstvej žihľavy, ktorý pomôže očistiť váš organizmus a dodať mu po zime chýbajúce cenné látky. A ako žihľavu dvojdomú využiť zvonka? Skúste si vyrobiť domácu žihľavovú masť podľa nášho návodu. Nasledujúce riadky vám tiež poradia, ako žihľavovú masť využiť.


Čo je potrebné ak si chcete vyrobiť a využiť žihľavovú masť

  • 3 hrste čerstvej žihľavy
  • 250 g kokosového oleja
  • náčinie (viď ďalšie kroky)

Liečivé účinky žihľavovej masti

Lieči kožné ochorenia – akné, psoriázu, ekzém, vyrážky, lupiny vo vlasoch. Pomáha pri zápaloch žíl, kŕčových žilách a vredoch predkolenia. 

Bojuje proti reumatizmu, bolestiam chrbta a kĺbov. Masťou pravidelne potierame postihnuté miesta. Pre zvýšenie účinku môžete masť použiť ako zábal a nechať ju pôsobiť cez noc.


Postup výroby

žihľavová masťPrvý postup je rýchlejší, ale vyžaduje výkonný mixér. A ako na to? Kokosový olej nechajte rozpustiť vo vodnom kúpeli a potom ho prelejte do mixéra (masť možno rozmixovať pomocou smoothie makeru).

Pridajte umytú čerstvú žihľavu a všetko dôkladne rozmixujte. Potom stačí masť precediť cez plátno do vysterilizovaného téglika.

Ďalší postup, ako vyrobiť žihľavovú masť, je nasledujúci: vo vodnom kúpeli rozpustite kokosový olej a prisypte umytú nadrobno nakrájanú žihľavu. Tekutinu nechajte ľahko prebublávať aspoň počas 3 hodín. Hrniec stiahnite z platne a žihľavu ponechajte v kokosovom tuku do druhého dňa. Následne ho znova zahrejte vo vodnom kúpeli a masť preceďte cez plátno do čistého téglika.

Tipy

Kokosový tuk možno nahradiť bravčovou masťou alebo bambuckým maslom. Masť môžete využiť aj ako zábal na vlasy a vlasovú pokožku, pred použitím ju mierne zohrejte. Zábal nechajte pôsobiť asi 30 minút, potom vlasy umyte jemným šampónom.

Ďalšie odporúčané články:


Ako vyrobiť a využiť žihľavovú masť?
5 (99.09%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako si vyrobiť lapač snov

Ako vyrobiť indiánsky lapač snov?

Prinášame vám návod ako si vyrobiť indiánsky lapač snov. Podľa indiánskej legendy lapač snov zavesený …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.