Úvod / Návody / Ako vyrobiť a využiť žihľavovú masť?

Ako vyrobiť a využiť žihľavovú masť?

ako vyrobiť a využiť žihľavovú masťNávod ako si vyrobiť a využiť žihľavovú masť. Sezóna žihľavy už začala, preto neváhajte a využite jej liečivých účinkov naplno. V prvom rade je vhodné piť čaj z čerstvej žihľavy, ktorý pomôže očistiť váš organizmus a dodať mu po zime chýbajúce cenné látky. A ako žihľavu dvojdomú využiť zvonka? Skúste si vyrobiť domácu žihľavovú masť podľa nášho návodu. Nasledujúce riadky vám tiež poradia, ako žihľavovú masť využiť.


Čo je potrebné ak si chcete vyrobiť a využiť žihľavovú masť

  • 3 hrste čerstvej žihľavy
  • 250 g kokosového oleja
  • náčinie (viď ďalšie kroky)

Liečivé účinky žihľavovej masti

Lieči kožné ochorenia – akné, psoriázu, ekzém, vyrážky, lupiny vo vlasoch. Pomáha pri zápaloch žíl, kŕčových žilách a vredoch predkolenia. 

Bojuje proti reumatizmu, bolestiam chrbta a kĺbov. Masťou pravidelne potierame postihnuté miesta. Pre zvýšenie účinku môžete masť použiť ako zábal a nechať ju pôsobiť cez noc.


Postup výroby

žihľavová masťPrvý postup je rýchlejší, ale vyžaduje výkonný mixér. A ako na to? Kokosový olej nechajte rozpustiť vo vodnom kúpeli a potom ho prelejte do mixéra (masť možno rozmixovať pomocou smoothie makeru).

Pridajte umytú čerstvú žihľavu a všetko dôkladne rozmixujte. Potom stačí masť precediť cez plátno do vysterilizovaného téglika.

Ďalší postup, ako vyrobiť žihľavovú masť, je nasledujúci: vo vodnom kúpeli rozpustite kokosový olej a prisypte umytú nadrobno nakrájanú žihľavu. Tekutinu nechajte ľahko prebublávať aspoň počas 3 hodín. Hrniec stiahnite z platne a žihľavu ponechajte v kokosovom tuku do druhého dňa. Následne ho znova zahrejte vo vodnom kúpeli a masť preceďte cez plátno do čistého téglika.

Tipy

Kokosový tuk možno nahradiť bravčovou masťou alebo bambuckým maslom. Masť môžete využiť aj ako zábal na vlasy a vlasovú pokožku, pred použitím ju mierne zohrejte. Zábal nechajte pôsobiť asi 30 minút, potom vlasy umyte jemným šampónom.

Ďalšie odporúčané články:


Ako vyrobiť a využiť žihľavovú masť?
5 (99.09%) 22 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom

Ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom?

Návod ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom. Tiež sa obávate kliešťovej encefalitídy či lymskej boreliózy? …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.