Návody

Ako sa zbaviť škvŕn od červeného vína?

ako sa zbaviť škvŕn od červeného vínaOrganizujete doma párty s priateľmi, veselo sa bavíte a popíjate, vládne dobrá nálada … len do tej doby, než sa vám alebo niekomu z hostí podarí prevrhnúť pohár s červeným vínom. Alebo sa vám podarilo znečistiť si vínom odev na firemné večeru? Tak či tak, radostná udalosť to naozaj nie je. Ale tiež nič, z čoho by ste si museli robiť veľkú hlavu. Poradíme vám, ako sa zbaviť škvŕn od červeného vína.

Najčastejšie miesta nehôd, so škvrnami od červeného vína

  • Koberec
  • Obrus
  • Oblečenie
  • Sedacia súprava

Ako na čistenie škvŕn od červeného vína?

Akonáhle k rozliatiu vína dôjde, na nič nečakajte a pustite sa do čistenia. Tak je najväčšia pravdepodobnosť, že sa vám podarí škvrnu odstrániť bezo zvyškov.

Bohužiaľ, niekedy nastanú situácie, kedy sa nehoda stane niekomu inému a pred vami je zamlčaná. Čistenie zaschnutej škvrny býva náročnejšie, ale ani tu nemusíte strácať hlavu. Prečítajte si aj články ako vyčistiť fľaky a ako vyčistiť chladničku

Papierové uteráky

Na škvrnu priložte papierové uteráky a nechajte víno do nich nasať. Dávajte však pozor. Papierové uteráky či utierky iba prikladajte, nikdy neroztierajte. Tým by sa škvrna skôr zväčšila a zhoršila.

Soľ

Mnoho ľudí odporúča použiť soľ. A to hlavne u škvŕn na kobercoch. Nasypte soľ na postihnuté miesto a nechajte ju asi dve hodiny pôsobiť. Potom povysávajte vysávačom a vydrhnite špinavé miesto teplou vodou. V prípade, že je škvrna stále vidieť, je nutné celý postup niekoľkokrát opakovať.

soľUpozornenie: soľ môže spôsobiť poškodenie farieb, preto najskôr vyskúšajte účinky soli na tmavších farbách a v miestach, ktoré nie sú pre ostatných príliš viditeľné.

Soľ možno použiť aj na oblečenie. Nasypte na poškodené miesto, opláchnite a dajte vyprať. Postup možno bude nutné opakovať, počas jedného prania sa víno stratiť nemusí.

Mlieko a ocot

Poliatu blúzku skúste namočiť do horúceho mlieka, prípadne do octu. Potom v práčke vyperte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button