Ako si vybrať

Na kvalitu vášho spánku má vplyv každá časť vašej postele

Zlá kvalita spánku sa u človeka ihneď prejaví. Či už únavou, mrzutosťou, alebo ďalšími nepríjemnými prejavmi. Na to ako dobre sa vyspíte, má vplyv viacero faktorov, pričom tým najhlavnejším je vaša posteľ.

Ako zlepšiť kvalitu spánku
Zdroj obrázka: Autor: Maksym Povozniuk / Stock.adobe.com

Ak vám to priestor vo vašej spálni dovolí, vyberte si dostatočne veľkú posteľ

Pri vyberaní kvalitného nábytku do spálne je prioritou dobrá posteľ. Nejde však o to, či ide o čalúnenú, alebo napríklad masívnu posteľ. Záruka kvalitného spánku sa neukrýva v tej, či onej kategórii. Výber vhodnej postele, ktorá vám zabezpečí kvalitný spánok, je o niečo zložitejší.

Na čom však záleží, je veľkosť postele. Jeden človek by mal mať šírku svojho lôžka ideálne aspoň 90 cm, čiže ideálnou manželskou posteľou je posteľ so šírkou aspoň 180 cm. Čo sa dĺžky týka, tam je ideálom mať aspoň 20 cm naviac k svojej výške.

Matrac, rošt, ale aj ďalšie veci vplývajú na kvalitu vášho spánku

Samotnou veľkosťou postele to však zďaleka nekončí. Čo vás určite neprekvapí je fakt, že najväčší vplyv na kvalitu vášho spánku má matrac. Nevhodný matrac vás môže „poslať“ až na ortopedickú ambulanciu Bratislava. Jeho výberu je tak dôležité venovať maximum pozornosti a ideálne je nechať si poradiť od predajcu. Pretože to, aký matrac je pre vás vhodný, záleží od viacerých faktorov, ktorými sú napríklad vaša váha, najčastejšia spánková poloha a pod.

Zatiaľ čo dôležitosť vhodného matraca je zrejmá (takmer) každému, mierne nenápadnou časťou postele je rošt. Ten má však vplyv na správnu ortopedickú funkčnosť matraca a aj na jeho životnosť. Ani výber roštu tak netreba podceňovať.

No a svoju dôležitosť má aj vankúš, perina a dokonca aj obliečky. Všetko toto by malo prispievať k vášmu komfortu pri zaspávaní a počas spánku. V porovnaní s posteľou sú to síce drobnosti, ale svoj nezanedbateľný vplyv majú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button