Ako liečiťZdravie a krása

11 tipov, ako odstrániť celulitídu na stehnách

ako odstraniť celulitíduCelulitída na stehnách trápi najmä ženy, pričom najčastejšie sa vyskytuje v oblasti stehien. Ide o zväčšené tukové bunky, ktoré vytvárajú na koži jamky. Celulitída je spôsobovaná mnohými faktormi, od dedičných dispozícií až po nesprávny pitný režim alebo sedavý spôsob života. 11 tipov, ako odstrániť celulitídu na stehnách.

Spôsoby odstránenia celulitídy

K rýchlemu odstráneniu celulitídy je vhodné navštíviť kozmetický salón, existujú aj ďalšie možnosti. Tu je zoznam najvýznamnejších z nich:

liposukcia1. Rádiofrekvencia

Pokožka je zahriata na vysokú teplotu a dochádza k jej vypnutiu.

2. Liposukcia pomocou ultrazvuku

Ultrazvuk ničí tukové bunky, ktoré spôsobujú vznik celulitídy. Špeciálny prístroj pre domácu liposukciu výjde na 63€.

3. Lymfodrenáž

Masáž, pri ktorej sú z tela odstraňované toxíny.

Kúpte si masážny prístroj proti celulitíde a nemusíte kvôli masáži nikam chodiť. Nie len že vám pomôže odstrániť celulitídu, ale aj dôkladne rozmasíruje nohy a stehná.

4. Karboxyterapia

Do kožných buniek je vháňaný oxid uhličitý, ktorý spôsobí lepšie prekrvenie.

5. Používanie piluliek

Niektoré firmy vyrábajú pilulky, ktoré môžu pomôcť pri problémoch s celulitídou. O ich účinnosti sa však vedú diskusie.

6. Pravidelné cvičenie

Dostatok pohybu je jednou z možností, ako sa vôbec vyvarovať vzniku celulitídy. Napríklad aerobik však pomáha posilňovať svaly a tiež lepšie prekrvovať pokožku, čím dochádza k odstráneniu tukových buniek.

7. Diéty

Diéta proti celulitíde je možnosťou, ktorá sa ale v praxi príliš neosvedčuje. Tým, že stratíte pár kíl na hmotnosti, ale môžete znížiť riziko vzniku celulitídy. Ľudia, ktorí trpia týmto ochorením kože, sú dosť často tiež obézni, takže oboje ide ruka v ruke.

Cez internet si môžete kúpiť aj špeciálnu čajovovú zmes ktorá pomáha v boji s celulitídou.

8. Krémy proti celulitíde

Sú k dispozícií v lekárňach aj na internete. Tieto prírodné krémy sú veľmi účinné a ich cena sa pohybuje od 19 – 30€.

9. Pravidelné masáže

Masáže končatín pomáhajú zmenšiť riziko vzniku celulitídy. Výhodou pri masáži je aj to že sa môžu použiť špeciálne masážne oleje proti celulitíde, ktoré sú v boji proti celulitíde veľmi účinné.

10. plávanie a celulitídaPlávanie

Súvisí s pohybom. Plávanie je pri liečbe celulitídy vrelo doporučované.

11. Sauna

Pomáha odstraňovať tuky z tela.

Najlepším spôsobom je samozrejme kombinácia viacerých postupov, veľa pohybu, zdravé stravovanie a používať doplnky stravy.

Prevencia proti celulitíde

Prevencia je dôležitá na to, aby ste minimalizovali riziko vzniku celulitídy. Dôležitá je vyvážená strava, dostatočný prísun vitamínov. Je tiež potrebné pravidelne sa hýbať, cvičiť, skrátka byť v pohybe.

Čo je potrebné na odstránenie celulitídy

  • Návšteva kozmetického salónu
  • Zdravá strava
  • Cvičenie
  • Diétne programy

Za ako dlho je možné odstrániť celulitídu?

Doba odstránenie sa počíta skôr na týždne a mesiace, záleží na zvolenom postupe.

Aké budú náklady keď chceme odstrániť celulitídu?

Odstránenie celulitídy je drahšie, ak navštívite špecialistu alebo kozmetický salón. Napríklad taká liposukcia vás môže vyjsť od 185 do 740€. Doplnky stravy proti celulitíde sa potom pohybujú v rozmedzí 10 – 30€

Podobné články

1 komentár

  1. za man urcite pomoze behanie a plavanie, prestat solit a jest smazene veci hlavne hranolky 😀 a potom používať kvalitné anticelulitídové krémy alebo maslá… ja mám trebárs kakové maslo zo zdravého nákupu a je fantastické dobre sa roztiera a celulitíd amizne ale uvedomujem si že asi zásadnejší je pohyb a pitie čistej vody

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button