Zdravie a krásaNávody

Ako si uviazať šatku na hlave?

uviazanie šatkyMyslíte si, že šatka patrí len na krk a na hlave ju nosia iba staré babičky na dedine, alebo máte šatku spojenú s dojičkami kráv alebo upratovačkami? Tak to v dnešnej dobe rozhodne nie je. Šatky sú veľmi variabilným módnym doplnkom, ktorým môžete vyzdobiť nielen svoj krk, alebo ho dokonca použiť namiesto opasku na sukňu či nohavice, ale môžete ho veľmi variabilne použiť aj na svojej hlave. Existuje veľa možností ako si uviazať šatku na hlave, zopár si ich predstavme.

Akú šatku použiť

Fantázii sa medze rozhodne nekladú. Šatka môžete mať buď štvorcový alebo obdĺžnikový tvar, prípadne šatka vo forme dlhého pruhu, alebo šatku v tvare trojuholníka, jednofarebnú, s obrázkami, vzorovanú, s ozdobnými okrajmi alebo bez.

Uviazanie šatky

ako správne uviazať šatku na hlaveŠatku si môžete na hlavu uviazať napr. ako čelenku, kedy šatku len zrovnáte podľa potreby na rôzne široký pruh a šatku uviažete vo vlasoch, a to buď dole pod vlasy, alebo pre odvážnejších je možná aj varianta s uviazaním takejto čelenky na vršku hlavy, šatka pritom môže viesť buď cez uši, alebo za ušami.

Odvážne dámy môžu šatku uviazať šatku aj v štýle indiánskej čelenky a tento spôsob ešte korunovať uviazaním veľkej mašle na jednej strane hlavy.

Ďalšie varianty ako uviazať šatku

Ďalšou možnosťou variantou je napríklad uviazanie šatky á la pirát, ktoré sa hodí ako ku krátkym účesom, tak ku dlhým vlasom, najlepšie spleteným do vrkoča na jednej strane alebo k vlasom rozpusteným.

Postup viazania

Štvorcovú šatka preložte tak, aby vznikli dva trojuholníky – jeden väčší a jeden menší.

Najdlhšou stranou priložte šatku na čelo a dva postranné cípy uviažte vzadu na hlave tak, aby viedli cez tretí cíp šatky. Toto uviazanie je veľmi pekné napr. so šatkou v námorníckom štýle s prúžkami alebo bodkami.

Šatka vo vlasoch

uviazanie šatky na hlavuAk sa ani na jednu z vyššie uvedených variantov necítite, skúste napríklad len použiť šatku namiesto gumičky na cop, prípadne môžete jemnú šatku v tvare dlhého pruhu zapliesť do vrkoča.

Každopádne pri správnom uviazaní šatky a farebnom aj štýlovom zladení tejto ozdoby so zvyškom vášho outfitu nikoho nenapadne poznámka o upratovačke.

Stačí šatku, zrkadlo, vaša fantázia a budete hviezdou ako pri vode, tak na večierku či schôdzke, elegantný spôsob uviazania si môžete dovoliť aj do práce.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button