ChudnutieŠport

Ako cvičiť paže na lopte?

návod ako cvičiť paže na lopte

Ďalší diel z našej mini série vám prináša návod, ako cvičiť paže na lopte. Ak ste si zakúpili loptu, neváhajte a naučte sa ju správne používať. Nasledujúce riadky vám poradia ako precvičovať paže a ruky na lopte.

Cviky ako cvičiť paže na fitlopte

Cvik 1

Posaďte sa na loptu a ruky zdvihnite nad hlavu, loptu rozhojdajte a do rytmu striedavo vyťahujte čo najvyššie pravú a ľavú ruku. Cvik niekoľkokrát zopakujte.

Cvik 2

Posaďte sa na loptu, rozhojdajte ju a ruky si položte na hrudník. Do rytmu striedavo zdvíhajte pravú a ľavú ruku.

Cvik 3 na paže

Cvičiť na lopte môžte aj v sede. Posaďte sa na loptu, rozhojdajte ju a v rytme unožte striedavo ľavú a pravú nohu.
Akonáhle unožíme napríklad ľavú nohu tak do protismeru upažte pravú ruku. Tento cvik prestriedajte rovnomerne pre obe strany.

Cvik 4

Ako na cvičenie na loptePoložte ruky na loptu a oprite sa o ňu. Vaše palce a ukazováky by mali byť na lopte položené tak, aby boli pod vašou hruďou, nohy dajte k sebe (nemajte ich roztiahnuté).

Nadýchnite sa a pomaly sa približujte k lopte, akonáhle sa dotknete hruďou vašich rúk, vydýchnite a pomaly sa vracajte do východiskovej polohy.

Cvik niekoľkokrát zopakujte. Tento cvik je vhodný pre precvičenie hrudníka, tricepsu a ramenných svalov.

Cvik 5

cvičenie na fitlopteCvičiť na lopte sa dá aj v ľahu. Ľahnite si bruchom na loptu tak, aby ste mali vo vzduchu nohy a natiahnutými pažami sa opierali o zem.

Začnite robiť kľuky. Obtiažnosť cviku môžete regulovať tým, ako veľmi sa budete nohami opierať o loptu.

Najjednoduchšia poloha je, keď máte na lopte položené nohy v oblasti slabín. Ďaleko ťažšia poloha je, keď sa o vrchol lopty opierate stehnami. Najťažší variant je, keď sa o vrchol lopty opierate holeňami

Cvik 6

V tomto cviku ako cvičiť paže na lopte si ľahnite bruchom na loptu tak, aby ste sa o zem opierali rukami aj nohami. Ruky aj nohy majte položené viac od seba, aby ste si udržali stabilitu.

Striedavo napínajte do diaľky natiahnutú pravú nohu a ľavú ruku (do kríža). Niekoľkokrát obe strany prestriedajte. Tento cvik je výborný pre posilňovanie svalov paží a chrbta.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button