Chudnutie

Ako schudnúť a získať príťažlivý zadok?

pevny a príťažlivý zadok

Čo robiť, keď sa usilujete o pekný a príťažlivý zadok, ale výsledky sa nie a nie dostaviť? Nasledujúce základné cviky vám pomôžu schudnúť a posilniť zadok. Možno aj vy máte problém s tým, že sa usilovne venujete cvikom na zadok, ale v tejto časti ľudského tela nechudnete. To môžete zmeniť! Návod ako schudnúť a získať príťažlivý zadok.

Ak chcete príťažlivý zadok tak to najskôr chce motiváciu!

drepy na pevny zadokAsi prvým krokom k úspechu je vaša vôľa a motivácia. Ak nemáte dostatok vôle schudnúť, možno vám chýba motivácia!

Začnite preto tým, čo chcete schudnutím dosiahnuť. Vyzerať lepšie? Áno, ale prečo to chcete? A čo sa stane, až schudnem?

Vrátim sa späť k svojmu súčasnému životnému štýlu? Nebuďte k sebe tvrdí, ale úprimní!

Stanovte si cieľ!

Spevniť zadok a vyzerať sexy nie je náročná úloha, ktorú by ste sami nedokázali. Pamätajte na pravidlo, že lokálne chudnutie neexistuje. Preto si vytvorte svoj vlastný cvičebný plán, v ktorom zohľadníte túto partiu tela.

Takýto plán môže vyzerať jednoducho: „Do leta chcem schudnúť, mať pekný, pevný a príťažlivý zadok!“

Preto budem raz týždenne behať a raz za 14 dní chodiť do posilňovne.“ A to je vaša mantra. „A ak sa mi to bude dariť, odmením sa. Ak nie, nevzdávam sa, ale nemám nárok na odmenu.“ Jednoduchý princíp.

Zvoľte správny spôsob chudnutia!

Najmenej náročná cesta ako zdravo chudnúť, je plávanie. Nezaťažuje kosti ako iný šport. Trochu viac náročná voľba je behanie.

Či už zvolíte tú či onú metódu chudnutia, vždy k tomu budete potrebovať niečo, čím spevníte svoje telo a svoj zadok. Jedna vaša aktivita poslúži k chudnutiu, druhá k spevneniu zadku. Zmierte sa s tým, že ak chcete dosiahnuť cieľ, budete musieť robiť niečo, čo k nemu povedie. Posedávanie na gauči nič nezmení!

Začíname!

správny postoj pri drepeUjasnili sme si svoj cieľ. Začíname s chudnutím a cvičením. Ako ukážku som zvolila variantu, kde som skombinovala behanie, domáce cvičenie a spinning, ktorý je perfektný na spevnenie pozadia a bokov.

Cvičebný plán je postavený na behu raz týždenne na 20 minút, domáceho cvičenia na 20 minút dvakrát týždenne a návštevy športového centra raz za 14 dní.

Návod na zdravé behanie nájdete v inom článku na tomto webe, spinning netreba popisovať, je to len o tom, aby ste skutočne do športového centra zašli. Ďalej popíšem základné cviky, ktoré pomáhajú. Najefektívnejším cvikom sú drepy.

Cvik 1: Drepy

Zdvihnite nad hlavu obe ruky (môžete si ich dať aj pred seba). Urobíte široký drep (najviac však na šírku bokov a ramien), snažte sa dosadnúť čo najviac dole (čo najhlbšie).

V polohe zostaňte tri sekundy a potom opäť hore. Nerobíte rýchle pohyby, naopak sa snažíte o plynulosť. Takých drepov urobíte päť alebo desať (ideálne však desať opakovaní) a prejdite k ďalšiemu cviku.

Cvik 2

cviky pre pevny zadok

Ľahnite si na brucho a natiahnite špičky, ruky vystrite pred seba. Ľavú nohu zdvihneme v natiahnutej polohe a zároveň zdvihneme pravú ruku, tiež v natiahnutej polohe a vydržíme tri sekundy.

Pomaly a plynule položíte (pritom nohu nekrčíme v kolene).

To isté s pravou nohou a ľavou rukou. Striedajte a každú nohu zdvihnete päťkrát a vstaňte.

Cvik 3

Prejdeme k tretiemu cviku. Ľahnite si na chrbát a ruky položíte pozdĺž tela dlaňami k zemi. Chodilo jednej nohy oprite o koleno druhej nohy. Zdvihnite zadok, vydržíte tri sekundy a pomaly sa vráťte do základnej polohy. Nohy vystriedame vždy po piatich v sériách.

Takto opakujeme tieto tri základné cviky znova, najlepšie trikrát.

Tip ako získať príťažlivý zadok

Po pár týždňoch, až sa budete na to cítiť, pridajte ďalšie cviky. Na tomto webe nájdete aj ďalšie články s návodmi ako schudnúť a dostať sa do formy, či spevniť telo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button