AkoaPreco.com > Auto-moto > Ako sa starať o alu kolesá?

Ako sa starať o alu kolesá?

ako sa starať o alu kolesáAlu kolesá má v dnešnej dobe už väčšina nových vozidiel. Dokonca aj mnoho majiteľov starších typov áut si rado vyhotovuje alu disky, aby išli s dobou. Dokonca aj alu kolesá však vyžadujú istú starostlivosť. Ak sa o ne nebudete pravidelne starať, tak skoro stratia na kráse a už nebudú vyzerať pekne a moderne, tak ako teraz. Ako sa o alu kolesá starať? Motoristi, čítajte pár užitočných rád.

Starostlivosť o alu kolesá


Alu kolesá je potrebné udržovať neustále, predĺži to životnosť ich vzhľadu. Na čistenie si kúpte jemnú bavlnenú handričku a hubku. Nikdy však žiadne hrubé kefy alebo pevné hubky s abrazívnou vrstvou. Tvrdé kefy a abrazívne prostriedky by spôsobili poškodenie jemného laku.

Čistenie kolies

alu disk na kolesoAlu kolesá je potrebné čistiť minimálne každý týždeň. Ak je daždivé obdobie a kolesá sú silno znečistené pravidelne, tak je nutné sa o ne starať aj častejšie. Základom je, aby boli stále čisté.

Nesmie byť na nich prach, blato, asfalt ani soľ. Ak ich nevyčistíte, tak sa špina usadí a pôjde horšie vyčistiť, alebo sa trvalo zažerie do materiálu.


Pozrite si aj články:

Pred čistením

starostlivosť o kolesa na auteEšte než budete auto čistiť, tak musia byť kolesá studené, a ak nie sú, tak dajte auto do tieňa a počkajte, kým nevychladnú.

Po vychladnutí alu kolies nasleduje čistenie. Jemne mokrou hubkou zotrite nečistoty, zotrite ich aj z brzdových doštičiek. Vyčistite celú plochu kolesa a tiež ich okolie, odkiaľ by na ne mohli spadať ďalšie nečistoty. Mokré kolesá následne utrite bavlnenou handrou, aby sa na mokré disky nenachytal ďalší prach.

Tipy


Na čistenie nepoužívajte saponáty ani kyseliny, mohlo by to narušiť povrchový lak na kolesách. Používajte čistiace prostriedky určené na čistenie alu kolies.

Ak je na kolesách zažratá alebo odolná špina, tak ju umyte handričkou namočenou v tuku alebo troche technického benzínu.

Ak budete alu kolesá uskladňovať, tak ich najprv vyčistite. Akékoľvek nečistoty ľahko narušia jemný povrch a dostanú sa do pórov. Následne môžu kolesá zožltnúť, poškodiť sa im lak a už by neboli tak pekné ako predtým.

Mohlo by vás zaujímať

letne pneumatiky

Ako vybrať letné pneumatiky?

Iste viete, že na trhu sú v ponuke dva typy pneumatík, a to letné pneumatiky a zimné. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.