Chudnutie

Ako rýchlo schudnúť do plaviek?

ako rýchlo schudnúť do plaviekChystáte sa na dovolenku k moru alebo vás čaká veľká udalosť a vy sa chcete blysnúť s dokonalým telom? Ak ste štrnásť dní dopredu zistili, že potrebujete schudnúť ešte 10 kíl, nie je ešte všetko stratené. Aj za takúto krátku dobu možno s veľkou dávkou sebazaprenia výrazne schudnúť do plaviek. Nie je to síce práve ideálne spôsob chudnutia, ale nie je to nemožné. A ako na to? Ako rýchlo a aj pomerne zdravo schudnúť?

Rýchlo schudnúť do plaviek – nie je to nemožné

Schudnúť počas veľmi krátkej doby 5-10 kilogramov nie je nemožné. Vyžaduje to veľké úsilie a naozaj silnú vôľu.

Budete sa musieť veľmi obmedziť v jedle a naozaj intenzívne cvičiť. Je potrebné aby váš energetický výdaj bol výrazne vyšší ako váš príjem. Pozrite si aj tabuľky veľkosti plaviek.

Výsledok nebude na stálo

Tiež sa pripravte na to, že výsledok s najväčšou pravdepodobnosťou nebude trvalý a po pár týždňoch sa v dôsledku jo-jo efektu dostanete späť na svoju pôvodnú váhu a možno aj nejaké kilá pribudnú.

Aby bol výsledok chudnutia trvalý, odporúča sa chudnúť rýchlosťou 1-2 kilogramy za týždeň.

Zníženie denného príjmu kalórií

Základom pre takto rýchle chudnutie počas krátkej doby je razantné zníženie kalorického príjmu, ktorý by mal byť denne len okolo 1000-1200 kcal. Je nutné úplne obmedziť všetky sladkosti, údeniny, vyprážané jedlá, sladké malinovky, biele pečivo a alkohol.

pitie-vody-a-chudnutiePite minimálne 2 litre pramenitej vody denne, ktorá pomáha na rýchlejšie spaľovanie tukov. V rozumnej miere môžete piť aj kávu a čaj, ktoré tiež pomáhajú povzbudiť spaľovania. Jedlo si rozdeľte na 4-5 denných dávok.

Zaraďujte do svojho jedálnička predovšetkým ovocie a zeleninu, vhodné sú aj kvalitné bielkoviny alebo strukoviny.

Intenzívna pohybová aktivita

Len znížiť kalorický príjem nestačí. Je nutné intenzívne cvičiť. Pre rýchle chudnutie je nutné cvičiť dvakrát denne, ráno a večer, po dobu 30-60 minút. Je potrebné zvoliť intenzívnejšiu pohybovú aktivitu. Ráno sa venujte silovému tréningu a posilňovanie problematických partií a večer kardio tréningu.

ako začať s behanímĎalšou možnosťou je začať s behom, potom sa venovať aerobiku alebo napríklad skákať cez švihadlo a nakoniec zaradiť posilňovanie.

Dôležité je venovať sa aeróbnej aktivite a posilňovaniu – svalová hmota pomáha na rýchlejšie spaľovanie tukov.

Dostatok spánku vám pomôže s chudnutím do plaviek

kvalitný spánokPri takejto záťaži je nutné organizmu dopriať dostatok odpočinku v podobe spánku.

Je nutné, aby ste spali aspoň 7-8 hodín denne a vaše telo malo čas na potrebnú regeneráciu. Už tak budete mať, vďaka zníženému príjmu kalórií, málo energie. Preto je dôležité dopriať si odpočinok.

Chudnutie len pre zdravých ľudí

Pamätajte na to, že tento spôsob chudnutia je pre telo veľkou záťažou a z dlhodobého hľadiska je veľmi nevhodný. Preto nikdy neprekračujte dobu chudnutia po dobu viac ako 14 dní. Zo zdravotného hľadiska je lepší a prospešnejší pomalý úbytok hmotnosti, ktorý neprekročí viac ako 1-2 kilogramy za týždeň.

Rýchly spôsob chudnutia nie je vhodný pre osoby so zdravotnými problémami, pre starších ľudí, veľmi mladé osoby a rozhodne nie je určený pre tehotné alebo dojčiace ženy.

Chudnite do plaviek radšej s dostatočným predstihom

Aby vaše chudnutie malo trvalé výsledky a vaše telo netrpelo, začnite nabudúce s chudnutím do plaviek s dostatočným časovým predstihom.

Vďaka zdravému spôsobu stravovania a dostatku pohybu môžete dosiahnuť vysnívaných výsledkov a to na stálo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button