Chudnutie

Ako schudnúť pomocou diéty?

ako schudnúť pomocou diétyMať štíhlu postavu, vyzerať skvele a skvele sa tiež cítiť. Sen mnohých žien, ktorý si ženy chcú splniť zdanlivo jednoduchú cestou – dodržiavaním diéty. Ale ktorú diétu vybrať, aby naozaj zabrala a pomohla schudnúť nadbytočné kilá? Aké diéty sú tie najlepšie a aké riziká pri ich dodržiavaní hrozia? Ako schudnúť pomocou diéty?

Schudnúť pomocou diéty, ide to vôbec?

Diéty s tukožravou polievkou, 14-denné intenzívne diéty, mliečne diéty, diéty s jablčným octom, jarné diéty

O diétach bolo napísané mnohé, a rovnako tak sú mnohé aj skúsenosti tých, ktorí takéto diéty dodržiavali. Ako je možné, že na niekoho zaberajú a na niekoho zase nie?

Čo treba urobiť predtým ako začnete chudnúť pomocou diéty?

rýchle jednoduché a ľahké chudnutie pomocou diétyCieľom diét je znížiť vašu nadváhu, zvyčajne tak, že zásadne zmení váš jedálniček. A preto na začiatku vášho rozhodnutia schudnúť pomocou diéty by ste si mali ujasniť pár vecí.

Nakoľko som silná, aby som vo svojom živote urobila takúto zmenu? A čo keď sa mi nepodarí diétu dodržať? Čo sa stane, ak diéta bude účinná a ja schudnem? Vrátim sa k svojmu súčasnému jedálničku?

Odpovede na tieto otázky nám pomôžu si ujasniť, čo od diéty očakávame, a či samotná diéta bude stačiť.

Ak ste sa rozhodli pre diétu, stojíte pred rozhodnutím, ktorú si z tak širokého výberu vybrať. Všeobecne platí, že zdravé a rýchle chudnutie neexistuje. Preto si hneď z výberu môžeme odškrtnúť také diéty, ktoré rýchle chudnutie za dva alebo 14 dní sľubujú.

Ako vybrať správnu diétu na chudnutie?

Vyberieme takú diétu, ktorá nás osloví najmä svojou jednoduchosťou a tým, že  si nemusíme príliš odriekať to, čo máme radi.

Častou chybou je dodržiavanie takej diéty, ktorú proste nemáme radi už kvôli tomu, že musíme jesť napríklad nenávidenú brokolicu. Takáto diéta zvyčajne končí neúspechom.

O vybratej diéte si zistite maximum dostupných informácií. Pomôžu skúsenosti iných v rôznych diskusných fórach, ktorí ju dodržiavali. Základom je váš diétny program – teda plán, kedy a čo by ste mali jesť, čomu by ste sa vo svojom jedálničku mali vyvarovať. Čo takú diétu zefektívni, a ako by malo vyzerať zdravé chudnutie pri jej dodržiavaní.

najlepšia diéta na chudnutieSvoju pozornosť ale upínajte najmä na to, čo taká diéta urobí s vaším telom. Môžu vám začať chýbať dôležité minerály alebo vitamíny, ktoré sú nevyhnutné k životu.

Diéta potom končí návštevou nemocničného zariadenia a zdravotnými komplikáciami. Väčšina diét bude mať svoje negatíva, detailne sa s nimi zoznámte.

Vytvorte si svoj vlastný podporný motivačný program. Doprajte si za správne dodržiavanie diéty niečo, čím si urobíte radosť. Zato, že schudnete podľa plánu, vždy raz za mesiac si napríklad niečo pekné kúpte či niekam vyrazte so svojimi priateľmi. Diéty sú tiež dosť o sebaovládaní a psychohygiene. Motivačný program vás môže udržať v správnom režime.

Všetko si zapisujte do svojho zápisníka. Vašu váhu, vaše úspechy, čo ste jedli mimo rámca diéty, či a kedy  ste vyrazili na prechádzku či do fitnes centra … Také údaje vám prezradia omnoho viac, než si myslíte.

Nakoniec zistíte, že robíte v niečom chybu, hneď ako ju zaznamenáte, aj nevedomky sa budete chcieť opakovania chyby vyvarovať.

Tipy ako schudnúť pomocou diéty

Odporúčanie je jasné. Diéta sama o sebe nám môže pomôcť, ale vždy by ste ju mali doplniť o jednoduchý tréningový program.

Správna životospráva vám môže pomôcť cítiť sa lepšie, ale oveľa lepšie sa budete cítiť (a spoznáte aj na svojej telesnej hmotnosti), pokiaľ k nej pripojíte raz týždenne väčšiu prechádzku či inú športovú činnosť.

Varovanie

Pred začatím diéty navštívte svojho lekára, ktorý vám poradí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button