Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa zbaviť celulitídy?

ako sa zbaviť celulitídyCelulitída trápi množstvo žien. Nezáleží na tom, či ste bacuľka alebo máte telo modelky, celulitída môže postihnúť aj vás. Ak vás nie príliš príťažlivé jamky na koži už trápia a chcete sa ich zbaviť, môžete skúsiť niektorú z nižšie uvedených metód. Ako sa zbaviť celulitídy?

Čo je to celulitída?

Celulitída, inak známa ako pomarančová koža, sa prejavuje predovšetkým na stehnách a v oblasti zadku ako jamky na koži, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú práve šupku od pomaranča. Ide o podkožné tukové bunky, ktoré sa zväčšujú a vytvárajú na koži túto nepeknú štruktúru.

V mieste, kde sa celulitída objavuje, je obmedzený prietok krvi a lymfy. Tá pri správnom fungovaní odvádza z tela odpadové látky a toxíny.

Celulitídou trpia vo väčšine prípadov ženy, čo je dané spôsobom akým sa ukladá tuk v tele.

Kto je celulitídou najviac ohrozený?

kto je najviac ohrozený celulitídouVäčšiu pravdepodobnosť vzniku celulitídy majú ľudia so zlými stravovacími návykmi, trpiaci nedostatkom pohybu a ľudia s nadváhou.

Svoj podiel na vzniku celulitídy majú tiež hormonálne zmeny, genetické vlohy, zadržiavanie vody v tele, zlý lymfatický systém alebo to, či žena užíva hormonálnu antikoncepciu.

S rastúcim vekom býva pokožka tenšia a menej pružná, preto tiež vek hrá svoju rolu.

Ako sa zbaviť celulitídy?

Pre boj s celulitídou bohužiaľ neexistuje žiadna spoľahlivá metóda, ktorá bude fungovať na každého.

Vo väčšine prípadov je potrebné vyskúšať niekoľko metód naraz a ak budete dostatočne trpezliví, vaša celulitída sa časom môže výrazne zmenšiť alebo dokonca vymiznúť .

Máte na výber z týchto možností.

Cvičenie

Pravidelným cvičením podporíte spaľovanie tukov a podporíte prietok krvi a lymfy, spevníte spojivové tkanivo a tukové bunky sa postupne začnú zmenšovať. Začnite behať, jazdiť na bicykli alebo si choďte zaplávať. Pomôžu tiež cviky na posilňovanie problematických partií.

Strava proti celulitíde

Zdravá strava bohatá na bielkoviny, s dostatkom ovocia a zeleniny je základom zdravého životného štýlu, ale tiež môže pomôcť pri boji s celulitídou. Podporíte spaľovanie tukov, bielkoviny tiež prispejú k spevneniu spojivového tkaniva.

denný pitný režimVynechajte zo svojho jedálnička sladkosti, cukry a nadmerné množstvo tukov, zaraďte veľa ovocia, zeleninu alebo celozrnné výrobky bohaté na vlákninu.

Pitný režim

Súčasťou zdravého jedálnička je tiež dostatočný pitný režim.

Pitie 2-3 litrov tekutín denne (najlepšie pramenitej vody) pomôže odplaviť odpadové látky z tela von a tým pomôcť zmenšiť celulitídu.

Masáže alebo lymfatická drenáž proti celulitíde

ako dopraiť svojmu telu oddych a uvoľnenie pomocou masážeSprávne vykonaná masáž pomôže rozprúdiť lymfu a zvýšiť prekrvenie pokožky.

Veľmi účinná je lymfatická drenáž, ktorá sa zameriava práve na lymfu, preto je veľmi dobrým pomocníkom proti celulitíde.

Krémy proti celulitíde

Po masáži je vhodné použiť krém proti celulitíde, ktorý pôsobí nielen na pokožku, ale aj na hlbšie vrstvy kože.

Krémy pomôžu zlepšiť vzhľad kože, ktorá vyzerá hladšie a stáva sa pružnejšia. Je potrebné voliť kvalitné krémy od osvedčených výrobcov.

Liposukcia

Úplne poslednou možnosťou pri boji s celulitídou by mala byť liposukcia. Ide o chirurgický zákrok, pri ktorom vám bude operatívne odsaný tuk z problematických partií. Nesie so sebou však niektoré riziká a je finančne veľmi nákladná.

Prevencia proti celulitíde

Vzhľadom na to, že boj s celulitídou je tak náročný a výsledky sú neisté, je výhodnejšie svojím správaním a životným štýlom celulitíde predchádzať. Základom je dostatok pohybu a zdravý jedálniček, ktorý vám zaistí optimálnu telesnú hmotnosť.

Na celulitídu pomáha aj otužovanie a saunovanie. Doprajte si dostatok kvalitného spánkunepite alkohol, obmedzte kávu a nefajčite. Nenoste často príliš tesné oblečenie, ktoré môže zhoršovať prekrvenie pokožky a prúdenie lymfy.

Ak ste proti celulitíde vyskúšali snáď úplne všetko a nič nezaberá. Skúste sa s ňou naučiť žiť. Veď aj niektoré veľmi chudé modelky majú celulitídu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button