Ako si vybraťŠport

Ako si vybrať fitness centrum?

ako si vybrať fitness centrumRozhodli ste sa začať cvičiť? Máte vo svojom okolí niekoľko fitness centier a neviete kam vyraziť? Otázku ako si vybrať fitness centrum si kladie mnoho žien a aj mužov. Poradíme vám, ako postupovať pri výbere centra, na čo sa zamerať a ako si vybrať to správne fitko práve pre vás.

Fitness centra – čo ponúka vaše okolie

Najprv sa rozhliadnite, aké fitness centrá máte vo svojom okolí alebo po ceste zo zamestnania. Zistite otváraciu dobu, aké cvičiace programy majú v ponuke, aké majú vybavenie, ceny, či majú trénerov s licenciou (tých môžete využiť, ak začínate).

Niekde ponúkajú aj služby výživového poradcu, možnosť zostavenia cvičebného plánu na mieru alebo meraciu techniku ​​pre určenie aktuálnej kondície. Niektoré fitness centrá sú zamerané len na kruhový tréning, iné sú určené výhradne ženám.

Pozrite sa aj na ponuku nadštandardných služieb ako sú masáže, solárium, kozmetika alebo pedikúra.

V malom fitness centre budete časom stretávať rovnakých ľudí, vo veľkom budete viac anonymní.

Skúšobná návšteva pri výbere fitness centra

Keď viete, čo sa kde ponúka, ujasnite si, prečo chcete do fitka chodiť, a čo tam chcete robiť – len posilňovať, chodiť na spoločné hodiny aerobiku, zumby, jogy, pilates alebo niečo špeciálneho ako je alpinning alebo napríklad cvičenie na trampolínach.

Urobte si užší výber a potom je najlepšie vybrané fitnescentrá obísť osobne a zájsť na skúšobnú hodinu alebo len zistiť viac informácií na recepcii. Len osobnou návštevou zistíte najlepšie, aké prostredie vám vyhovuje a kde sa budete cítiť dobre.

Na čo sa zamerať keď si vyberáte fitness centrum ?

Pri návšteve sa zamerajte na niekoľko vecí. V dobrom fitness centre musí byť vždy poriadok a čisto. Čistota na toaletách a v sprchách je samozrejmosťou, ale pozrite sa aj na zrkadlá, koberce, či je poriadok okolo strojov a niekde sa nepovaľujú činky.

Všímajte si, či je funkčná klimatizácia, vetranie a či nie je prekúrené. Obliadnite, či majú dostatok posilňovacích strojov na jednotlivé partie tela aj aeróbny tréning a či stroje dobre fungujú, prípadne čudne neškrípajú.

výbava fitness centra, činkyVeľmi dôležitý je personál – mal by mať príjemné a profesionálne vystupovanie a dostatočne sa venovať návštevníkom.

Keď navštívite vybrané centrá, nezostáva iné, len si vybrať to miesto, ktoré vám bude vyhovovať najlepšie a budete sa tam radi vracať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button