NávodyZdravie a krása

Ako vyrobiť balzam na päty?

Návod krok za krokom ako vyrobiť balzam na päty

ako vyrobiť balzam na pätyBalzam na päty je účinným spôsobom, ako sa zbaviť suchých, popraskaných a tvrdých piet. Tento liečivý balzam môže byť vyrobený z prírodných ingrediencií a je jednoduchý na použitie. Existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť balzam na päty, a každý z nich má svoje vlastné výhody.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako pripraviť balzam na päty, je zmiešať prírodné oleje, ako je olivový olej alebo kokosový olej, s prírodnými zložkami, ako je med alebo aloe vera. Táto zmes sa potom zahrieva a mieša, kým sa nezmieša do hladka. Hotový balzam sa potom naleje do čistých, dezinfikovaných nádob a môže byť použitý na každodenné použitie.

Niektoré balzamy na päty obsahujú aj ureu, ktorá pomáha hydratovať a zvlhčovať suchú a popraskanú pokožku. Tieto balzamy môžu byť zakúpené v lekárňach alebo drogériách, ale môžu byť aj vyrobené doma. Pri výrobe balzamu s ureou je dôležité dodržiavať správne pomery zložiek a postup, aby bol balzam účinný a bezpečný na použitie.

Potrebné Suroviny

Pri výrobe liečivého balzamu na popraskané päty je potrebné zabezpečiť si nasledujúce suroviny:

 • Včelí vosk
 • Kokosový olej
 • Bambucké maslo
 • Kakaové maslo
 • Esenciálny olej
 • Med
 • Vitamín E

ako postupovať pri výrobe domáceho balzamu na peryVčelí vosk sa používa na zahusťovanie balzamu a zlepšenie jeho konzistencie. Kokosový olej a bambucké maslo majú hydratačné vlastnosti a zabraňujú vysušovaniu pokožky. Kakaové maslo zase pomáha pri hojení a zlepšuje elasticitu pokožky.

Esenciálny olej je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože obsahuje len prírodné zložky. Med slúži ako prírodný konzervant a má protizápalové účinky. Vitamín E je antioxidant, ktorý predlžuje životnosť oleja a tým zabraňuje jeho oxidácii.

Pri výbere surovín je dôležité dbať na ich kvalitu. Najlepšie je použiť suroviny z ekologického poľnohospodárstva, ktoré sú bez chemických prísad a pesticídov.

V tabuľke nižšie sú uvedené suroviny, ich vlastnosti a množstvo potrebné pri výrobe liečivého balzamu na popraskané päty:

Surovina Vlastnosti Množstvo
Včelí vosk Zlepšuje konzistenciu balzamu a pomáha pri jeho zahusťovaní. 20 g
Kokosový olej Má hydratačné vlastnosti a zabraňuje vysušovaniu pokožky. 40 g
Bambucké maslo Má hydratačné vlastnosti a pomáha pri obnove pokožky. 20 g
Kakaové maslo Pomáha pri hojení a zlepšuje elasticitu pokožky. 20 g
Esenciálny olej Má protizápalové účinky a je vhodný pre citlivú pokožku. 10 kvapiek
Med Slúži ako prírodný konzervant a má protizápalové účinky. 1 lyžička
Vitamín E Je antioxidant, ktorý predlžuje životnosť oleja a zabraňuje jeho oxidácii. 5 kvapiek

Pri výrobe liečivého balzamu na popraskané päty je dôležité dodržať správne množstvo surovín, aby bol balzam dostatočne tuhý a zároveň pružný.

Postup Výroby

Príprava Surovín

ako vyrobiť bylinkový balzamPred začatím výroby je dôležité pripraviť všetky potrebné suroviny. Na výrobu balzamu na päty budete potrebovať nasledujúce suroviny: včelí vosk, kokosový olej, mandľový olej, ricínový olej, éterické oleje a vitamín E.

Suroviny musia byť čisté a dezinfikované. Včelí vosk nakrájajte na malé kúsky, aby sa ľahšie rozpustil. Kokosový olej a mandľový olej zohrejte na miernom ohni, aby sa stali tekutými.

Varenie a Miešanie

V menšom hrnci rozohrejte vodu a na ňu položte väčší hrniec. Do väčšieho hrnca dajte všetky suroviny okrem éterických olejov a vitamínu E. Pomaly zohrejte, aby sa včelí vosk rozpustil a všetky suroviny sa spojili.

Po rozpustení včelieho vosku pridajte éterické oleje a vitamín E. Dôkladne premiešajte, aby sa všetky suroviny spojili.

Ochladzovanie a Balenie

Hotovú zmes odstavte z ohňa a nechajte ju trochu vychladnúť. Potom ju nalejte do čistých a dezinfikovaných nádob. Nádoby musia byť suché, aby sa balzam neznehodnotil.

Na záver označte nádobu s dátumom výroby a skladujte ju na suchom a tmavom mieste. Balzam na päty je pripravený na použitie.

Tento postup výroby je jednoduchý a rýchly. Ak budete dodržiavať všetky kroky, získate kvalitný a účinný balzam na päty.

Použitie Balzamu

Prirodzené balzamy sú vynikajúcim spôsobom ako ošetriť suchú, popraskanú a tvrdú pokožku na pätoch, pery alebo tele. Balzam sa nanáša na postihnuté miesta a jemne sa vmasíruje do pokožky. V tejto sekcii sa budeme zaoberať tým, ako používať balzam na rôzne časti tela.

Na Päty

balzamy na pätyBalzam na päty sa používa na ošetrenie suchej a popraskanej kože na pätoch. Pri aplikácii balzamu je dôležité, aby sa pokožka predtým očistila a osušila.

Potom sa balzam nanáša na postihnuté miesta a jemne sa vmasíruje do pokožky.

Balzam sa môže používať pravidelne, aby sa zabránilo vzniku tvrdej a popraskanej kože na pätoch.

Na Pery

Balzam na pery sa používa na ošetrenie suchých a citlivých pier. Pri aplikácii balzamu je dôležité, aby sa piera predtým očistili a osušili. Potom sa balzam nanáša na pery a jemne sa vmasíruje do pokožky. Balzam na pery sa môže používať pravidelne, aby sa zabránilo vzniku suchých a popraskaných pier.

Na Telo

Balzam na telo sa používa na ošetrenie suchej a popraskanej kože na rôznych častiach tela. Pri aplikácii balzamu je dôležité, aby sa pokožka predtým očistila a osušila. Potom sa balzam nanáša na postihnuté miesta a jemne sa vmasíruje do pokožky. Balzam sa môže používať pravidelne, aby sa zabránilo vzniku suchej a popraskanej kože na tele.

Pri používaní balzamu je dôležité dodržiavať návod na použitie a neaplikovať ho na poškodenú alebo citlivú pokožku. Balzamy na pery by mali byť vybrané s ohľadom na citlivosť pier a ich zloženie by malo byť prispôsobené citlivej pokožke.

Výroba Domáceho Balzamu

hladšie nohy s balzamom na pätyVýroba domáceho balzamu na päty je jednoduchá a zábavná. Pre výrobu budete potrebovať len niekoľko ingrediencií, ktoré sú bežne dostupné a môžete ich mať v domácnosti.

Jednou z hlavných zložiek je kakaové maslo, ktoré má vynikajúce hydratačné vlastnosti. Môžete ho nahradiť bambuckým maslom alebo mangovým maslom, ak sa vám viac páči ich vôňa.

Okrem toho budete potrebovať aj včelí vosk, kokosový olej a éterické oleje.

Postup výroby je nasledovný:

 1. Roztopíme vodný kúpeľom kakaové maslo, včelí vosk a kokosový olej.
 2. Keď sa zmes roztopí, pridáme pár kvapiek éterického oleja podľa vlastnej chuti.
 3. Zmes dôkladne premiešame a nalejeme do nádoby na skladovanie.
 4. Necháme zmes vychladnúť a stuhnúť.

Hotový balzam môžete skladovať v uzatvorenej nádobe na suchom a tmavom mieste. Používa sa nanesením na popraskané päty a nechá sa vstrebať do kože.

Výhodou domáceho balzamu je, že si ho môžete prispôsobiť svojim potrebám a chuti. Môžete pridať rôzne éterické oleje a vytvoriť si tak vlastnú vôňu. Okrem toho je aj oveľa lacnejší ako kúpené balzamy a neobsahuje žiadne škodlivé látky.

Výroba domáceho balzamu na popraskané päty je preto skvelým spôsobom, ako si ušetriť peniaze a zároveň si dopriať kvalitnú starostlivosť o svoju pokožku.

Prečítajte si aj články ako si vyrobiť:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button