DetiŠport

Strollering – čo to je a ako začať ?

strollering a cvičenie s bábetkomMáte malé bábätko, ktoré si vyžaduje veľa vašej pozornosti, ale zároveň by ste rada začala s nejakým športom, aby ste sa vrátila do kondície ako pred tehotenstvom? Potom máte možnosť zohnať si stráženie a začať chodiť cvičiť napríklad do fitka alebo vyskúšajte strollering. A o čo sa jedná?

Čo je to strollering?

Strollering by sa voľne dalo preložiť ako kočíkovanie. Ide o špeciálny fitness program vytvorený pre mamičky, ktoré chcú začať robiť niečo pre seba a zároveň nechcú oklamať starostlivosť o bábätko.

Je to cvičenie, ktoré prebieha kdekoľvek vonku v prírode, napríklad v parku, keď pod vedením vyškolenej lektorky športujete aj s kočíkmi. Ide prevažne o športovú chôdzu doplnenú o cvičenie na podložkách, pri lavičkách, pri stromoch alebo o cvičenie s deťmi v náručí.

ako cviiť strolleringPonúka sa aj strollering na kolieskových korčuliach, tanečný strollering alebo strollering s angličtinou.

Najväčšou výhodou je, že lekcie prebiehajú na čerstvom vzduchu aj s vašimi deťmi a teda nemusíte zabezpečovať žiadne stráženie.

Lekcie zvyčajne trvajú hodinu, základom je športová chôdza s kočíkami, podložená zastávkami na pretiahnutie a posilňovanie svalov. Ide o kardio cvičenie zamerané na spaľovanie tukov a spevnenie problematických partií tela.

Najmenšie deti väčšinou cvičenia prespia ako každú inú prechádzku, tie väčšie sa pozerajú na mamičky ako cvičia a môžu sa aj zapojiť.

Prečo so strolleringom začať?

Fyzická aktivita je zdraviu prospešná, navyše pôsobí kladne aj na psychiku, čo je dôležité najmä v materstve.

strolleringVďaka strolleringu sa zlepší vaša fyzická kondícia, spevníte svoje telo a pomôže vám aj pri zhadzovaní prebytočných kilogramov.

Pri hodinách sa dbá na správnu techniku športovej chôdze, držanie tela a správne dýchanie.

Pri cvičení sa využívajú prvky Pilates a jogy. Tým, že dieťa zapojíte do cvičenia, oživujete váš vzájomný vzťah a vytvára sa kladný vzťah dieťaťa k športu. Vďaka strolleringu môžete nadviazať nové priateľstvá a po lekcii si s ostatnými mamičkami trebárs porozprávať.

Ako a kedy so strolleringom začať?

Začať so strolleringem môžete kedykoľvek po skončení šestonedelia. Ak ste rodili cisárskym rezom, je vhodné začať o niečo neskôr a najprv sa poradiť s lekárom.

Lekcie strolleringu sa usporadúvajú po celej republike v každom väčšom meste, preto si na internete nájdite najbližšie miesto konania lekcie a prihláste sa. Cena lekcie sa pohybuje okolo 1,82€. Ak je naozaj zlé počasie, býva lekcie zrušená.

Na cvičenie nepotrebujete žiadny špeciálny kočík, môžete vyraziť aj bez neho trebárs s dieťaťom na odrážadle, tak aby stačilo tempu.

Na lekciu potrebujete hlavne pohodlné topánky a oblečenie, dostatok vody na pitie, prípadne podložku alebo karimatku. Pre svoje dieťa vezmite veci ako na každú inú prechádzku, pribaliť môžete aj nejakú hračku pre zabavenie.

Potom už vám stačí len dobrá nálada a odhodlanie vyskúšať niečo nové.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button