ŠportChudnutie

Ako sa obliecť do fitka?

fitness oblečenieChcete chodiť do fitka a neviete čo na seba? Pre začiatok nie je nutné kupovať žiadne špeciálne oblečenie, ale pokojne si vezmite tričko, legíny alebo tepláky, v ktorých chodíte doma alebo do prírody. Ak začnete cvičiť pravidelne, vyrazte na nákupy nového športového oblečenia. V obchodoch sa ponúka veľký výber, ale ide predovšetkým o to cítiť sa dobre. A čo všetko so sebou do fitka potrebujete a ako sa obliecť do fitka?

Topánky do fitka

Veľkú pozornosť venujte výberu topánok. Vďaka správnym topánkam nebudú trpieť vaše kĺby, pretože budú utlmené nárazy. Vyberajte topánky pevné, ktoré fixujú členok a sú priedušné. Musia byť čisté, najlepšie, keď sú určené len do fitka.

Mali by mať svetlú podrážku. V obchodoch sa ponúka obuv priamo na jednotlivé druhy športov – na beh, fitness, tenis, atď.

Správne oblečenie na cvičenie do fitka

Oblečenie vyberte podľa toho, aký šport chcete prevádzkovať. Niečo iné si oblečiete na jogu, zumbu alebo na spinning.

oblečenie do fitkaRadšej voľte dve vrstvy oblečenia ako jednu – prvá vrstva odvedie pot od tela a druhá udrží svaly v teple. Nezabudnite na mikinu, ktorú oblečiete hneď po skončení cvičenia, aby ste neprechladli.

Na pilates alebo jogu voľte voľnejšie oblečenie, na aerobik skôr elastické.

Ak sa chystáte na spinning, budú sa hodiť cyklistické nohavice, neberte si žiadne voľné nohavice alebo tepláky, ktoré by sa mohli zamotať do bicykla.

Spodná bielizeň do fitka

Vezmite si na seba pohodlnú spodnú bielizeň, ktorá sa vám nebude nikde zarezávať. Pre ženy sú nevhodné čipkované nohavičky alebo tangá. Nezabúdajte na ponožky.

Podprsenka do fitka

Pre ženy je podprsenka rovnako dôležitá ako dobré topánky. Športová podprsenka by mala byť pevná a dobre padnúca. Vzadu prekrížené ramienka zaručia, že vám bude podprsenka lepšie držať a ramienka nebudú nikam skĺzavať.

Ostatné doplnky do fitka

Vezmite si so sebou dva uteráky. Jeden použijete v sprche a druhý budete z hygienických dôvodov dávať pod seba na cvičiacu lavicu.

Ďalšie doplnky, ktoré sa v obchodoch ponúkajú, vám môžu hodinu vo fitku spríjemniť. Sú to rôzne šatky, čelenky alebo rukavice na posilňovanie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button