ChudnutieZdravie a krása

Ako schudnúť po pôrode?

ako schudnuť po pôrodeNarodenie bábätka je šťastnou udalosťou, ktorá so sebou prináša mnoho zmien v živote ženy. Niekoľko dní po pôrode väčšinou nemáte čas na nič iné ako na bábätko, ale ako náhle sa trochu zžijete s novou rolou matky, môže vás nemilo prekvapiť pohľad do zrkadla. Väčšina žien nemá to šťastie, že kilogramy získané tehotenstvom zostanú v pôrodnici a pripadajú si po pôrode neatraktívne a tučné. Ako schudnúť prebytočné kilá po pôrode?

Chudnutie po pôrode – pomaly a postupne

Iste by ste chcela vyzerať dobre čo najskôr, ale neponáhľajte sa. Telu trvalo 9 mesiacov, aby kilá nabralo, tak mu dajte čas, aby ich zase mohlo zhodiť.

Obzvlášť ak dojčíte, nechudnite viac ako 1-2 kilogramy za mesiac.

Chudnutie až po šestonedelí

tehotenstvo a nadbytočná váhaV období šestonedelia sa vaše telo dostáva späť do stavu ako pred tehotenstvom. S cvičením a chudnutím začnite až po tomto období.

Doprajte vášmu telu čas vyrovnať sa s pôrodom a zmenami, ktoré tehotenstvo spôsobilo. Ak ste rodili cisárskym rezom, počkajte ešte o niečo dlhšie. Než začnite s cvičením, poraďte sa s vašim lekárom, pretože on zhodnotí ako sa hojí jazva a ako sa celkovo po pôrode regenerujete.

Už v šestonedelí ale môžete začať s cvikmi na posilnenie panvového dna.

Chudnite dojčením

Ak môžete, dojčite. Dojčenie prospieva vášmu bábätku, ale je to aj veľký energetický výdaj. Dojčením denne spálite 2000 – 3000 kJ.

Jedálniček po pôrode na chudnutie

Ako vždy, keď chcete chudnúť, je aj po pôrode dôležité dodržiavať pravidlá vyváženého a pestrého jedálnička. Jedzte v 5-6 denných dávkach, nemlsajte. Dbajte na dodržiavanie pitného režimu a vypite aspoň 2,5l tekutín denne.

Aj keď občas máte pocit, že nič nestíhate a na jedlo nemáte ani pomyslenie, nehladujte. Hladovaním by ste spomalila svoj metabolizmus a návrat k pôvodnej váhe by bol ťažšie.

Ak už máte deti, nedojedajte po nich. Ani si to neuvedomíte, ale dáte si lyžičku k lyžičke a máte tu celú porciu navyše.

Pri dojčení nezačínajte so žiadnymi diétami. Pri rýchlom odbúravaní tukov dochádza k vzniku škodlivín a tie sa dostávajú do mlieka a dostalo by ich tak aj vaše bábätko.

Cvičenie po pôrode

Keď bude váš režim pravidelnejší a vy budete mať chuť športovať, pustite sa do toho. Pri dojčení opatrne, pretože pri veľkej námahe sa uvoľňuje zo svalov kyselina mliečna a bábätko by mohlo odmietať mlieko, ktoré zmení svoju chuť.

Aeróbne aktivity na chudnutie

Vhodné sú aeróbne aktivity ako je chôdza, jogging, jazda na bicykli alebo kolieskových korčuliach.

Toto všetko môžete robiť spoločne aj s bábätkom v kočíku alebo vozíku za bicykel. Dlhšia a svižnejšia prechádzka prospeje nielen vám, ale aj bábätko ocení pobyt na čerstvom vzduchu.

Cvičenie doma podľa DVD

cvičenie po pôrodeAk máte čas a partnera či babičky, ktoré bábätko postrážia, vyrazte do fitka.

Ak vám to príde príliš časovo náročné, kúpte si nejaké cvičebné DVD a zacvičte si doma. Ušetríte čas na presuny a možno budete aj pokojnejšia, keď uvidíte, že je o bábätko v čase vášho cvičenia dobre postarané.

Výber DVD je veľký a tak stačí nájsť cvičebný program, ktorý vám bude vyhovovať.

Dôležité je sa kvôli chudnutiu po pôrode nestresovať. So zdravým životným štýlom iste budete čoskoro so svojou postavou opäť spokojná.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button