Ako si vybraťŠport

Ako si vybrať kolieskové korčule?

ako si vybrať kolieskové korčulePekné počasie láka na výlet na kolieskových korčuliach. Ale ako vybrať kolieskové korčule, aby sme si zaobstarali tie správne? Prečítate si základné a dôležité rady pred samotným nákupom. Ako vybrať kolieskové korčule?

Základné parametre kolieskových korčulí

Kolieskové korčule musia byť pohodlné, mäkké, nemali by vás pri jazde nikde tlačiť.

Kolieskové korčule kupujeme zvyčajne o pol čísla väčšie, pretože počítame s tým, že používame hrubšie ponožky odolné voči opotrebeniu.

Veľkosť koliesok na kolieskových korčuliach

výber správnych kolieskových korčulíVeľké kolieska sú vhodné pre nerovný povrch. Umožňujú ale aj rýchlejšiu jazdu.

Vďaka malým kolieskam korčule zase lepšie ovládate, avšak počítajte aj s menšou rýchlosťou.

Začiatočníci by si mali vybrať korčule s veľkosťou koliesok medzi 76 a 80 mm, pokročilí in-line korčuliari si obstarávajú korčule s kolieskami 80-84 mm, profesionáli ešte väčšie.

Tvrdosť koliesok

Rozlišujeme medzi mäkkými a tvrdými kolieskami. Tvrdé kolieska majú nevýhodu v tom, že viac prenášajú otrasy do nôh, mäkké kolieska sú síce pomalšie, ale vhodné na horšie povrchy.

Ložiská

U vyššej cenovej triedy sa používajú tzv. „presné“ ložiská, ktoré sú označené ABEC-1, ABEC-3, ABEC-5 alebo ABEC-7 a pod. Počítajte s tým.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button