Nezaradené

Ako nainštalovať vaňovú zástenu?

vaňová zástenaVaňové zásteny sú praktickými doplnkami k vaňovým kútom. Zabraňujú vytekaniu vody do voľného priestoru kúpeľne počas doby, kedy sa vo vani kúpete. Vďaka nim tak nemáte doma po každom kúpaní povodeň. Ich inštalácia je pritom pomerne jednoduchá. Ako nainštalovať vaňovú zástenu?

V článku sa dozviete:

  • Postup inštalácie vaňovej zásteny
  • Čo je k tomu potreba
  • Náklady aké budú celkove náklady
  • Video ako nato

Postup inštalácie vaňovej zásteny

Zástenu si najprv rozbaľte, provizórne ju umiestnite na okraj vane a vyrovnajte. Tým si vyskúšate, či daný produkt naozaj sedí práve na typ vašej vane.

Montáž profilu a samotnej vaňovej zásteny

V ďalšej fáze si naznačte polohu ustavovacieho profilu, ku ktorému bude zástena pripevnená. Ďalej si vymedzte tiež body pre otvory na hmoždenky a v nich potom vyvŕtajte pomocou vŕtačky diery.

ako nainštalovať váňovú zástenuProfil priskrutkujte k stene.

Teraz môžete zástenu vložiť do profilu a spojiť ju s ním pomocou skrutiek.

Ako náhle je zástena usadená, profil pri stene očistite a naneste tmel (silikón). Ten po nanesení prejdite prstom, aby došlo ku jeho splynutiu s profilom.

Upevnenie držiaku

V tejto chvíli je potrebné pristúpiť k upevneniu držiaka na zástenu. Nameriate si potrebnú vzdialenosť úchytu držiaka na stene.

Vyznačíme si bod a navŕtame v ňom dieru pre hmoždenky. Do tohto miesta potom priskrutkujete koncovku držiaka na stenu. Na ňu potom pripevníme samotný držiak.

Druhú časť koncovky držiaku pripevnite k hornej časti profilu zásteny a zboku ju priskrutkujte.

Čo je potreba?

  • ako nainštalovať zastenuMeter, ceruzku (fixku)
  • Hmoždinky
  • Vŕtačku
  • Skrutkovač
  • Silikón

Ako dlho to potrvá?

Inštalácia vaňovej zásteny zaberie maximálne niekoľko desiatok minút.

Ak budete postupovať podľa návodu a pozriete sa aj na inštruktážne video, bude práca veľmi rýchla a jednoduchá.

Aké budú náklady?

Pre inštaláciu vaňovej zásteny potrebujete hlavne kvalitnú vŕtačku bez príklepu, s ktorou vykonáte navŕtanie dier pre hmoždenky na upevnenie profilu, zásteny a jej držiaka.

Okrem zásteny určite mnohí z vás potrebujú vedieť aj to, ako montovať sprchovací kút. Ten je súčasťou kúpeľní v stále väčšom počte domácností.

Video ako nainštalovať vaňovú zástenu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button