Návody

Ako si zdvihnúť sebavedomie?

ako si zdvihnúť sebavedomieV tomto článku vám prinášame informácie o tom, ako si zdvihnúť sebavedomie, pretože len málokto o sebe môže povedať, že je zdravo sebavedomý a trvale vyrovnaný. Niekedy sa ocitneme v situácii, keď sa cítime natoľko oslabene, že aj najmenšie zaváhanie má na nás veľký vplyv. Naše sebavedomie klesá a nevieme, ako tomu zabrániť. A je jedno, či ide o zakopnutia v medziľudských vzťahoch, v zamestnaní alebo v tom, čo nás baví a čomu sa venujeme ako svojmu hobby. Ako teda sebavedomie nestrácať, ale naopak zdvihnúť sebavedomie napriek nepriazni osudu?

Návod ako zdvihnúť sebavedomie krok po kroku

Naučte sa nebyť na seba prehnane nároční. Zdvihnúť sebavedomie vám určite nepomôže, keď sa budete porovnávať s ostatnými vo vašom okolí. Tadiaľ určite cesta nevedie.

Problém môže byť aj v tom, aké veľké ciele si dávame, pretože ak sú naše očakávania nereálne, neuspejeme. Len jeden malý neúspech vie veľmi podkopať dôveru v naše schopnosti.

Životné obdobia a sebavedomie

sebavedomý mužNiekedy sa môže stať, že v určitej životnej etape sme v určitom útlme, zatiaľ čo našim blízkym sa darí. Berme to ako fakt.

Nemožno byť stále na vrchole, to stojí veľa síl. Skúsme si radšej povedať, ako toto nepríjemné obdobie kompenzovať.

Ak sa nám nedarí dobre v zásadných veciach, je dobré zvyšovať si sebavedomie tým, že sa pustíme do niečoho nového, ale relatívne ľahkého.

Takže zatiaľ čo v zamestnaní môžete trpieť pocitom, že stagnujete a mladšie ročníky vás strčia do vrecka, nájdite si nové koníčky.

Možno si spomeniete na to, že vaša mamička robila vynikajúce marmelády a zavárala kompóty. Tak to skúste!

Ak uspejete, nielen, že si s rodinou pochutíte, ale kedykoľvek vezmete pohárik vlastného domáceho džemu do ruky, pocítite silné uspokojenie.

Nikdy sa neporovnávajte

utrápená ženaNeporovnávajte sa s nikým, kto mal a má iné štartovacie podmienky ako vy. Bolo by to nespravodlivé voči vám.

Ak ste žena a meriate 160 cm, len ťažko uspejete v klasickom modelingu alebo v basketbale.

Tak prečo sa chcieť vyrovnať tým, čo v týchto odboroch sú za hviezdy? Aj keď ste mimoriadne šikovní vo všetkom ostatnom, tu sa budete zbytočne trápiť. A to len preto, že máte zle nastavené parametre hodnotenia.

Musíte sa chváliť

Každý deň sa za niečo pochváľte a tým sa vám čiastočne podarí zdvihnúť vaše sebavedomie. Veľa zručností asi považujete za samozrejmosť.

Takže sa na seba pozrite s odstupom času a oceňte, čo všetko viete, že ste zruční, dobrosrdeční, máte veľkú výdrž, šikovné ruky, dobrú pamäť a pod. Je toho určite veľa.

Tipy ako si zdvihnúť sebavedomie

  • Nedovoľte ostatným, aby vás ponižovali a zvyšovali svoje sebavedomie na váš úkor.
  • Skúste si napísať na papier, čo sa vám podarilo v poslednom roku, mesiaci, týždni, dni. Uvidíte, že to bude dlhý zoznam. Osviežite si, na čo ste už možno zabudli.
  • Niekedy prospeje, keď zmeníte svoju vizáž. Nemusí ísť hneď o razantnú zmenu, ale už to, že si raz za čas doprajete luxusnú masáž, návštevu u kozmetičky, kaderníka alebo wellness pobyt, vás príjemne povzbudí. Budete vyzerať lepšie a cítiť sa lepšie, lebo to ako sa cítite aj navonok zo seba vyžarujete.

Upozornenie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button