Nezaradené

Aký postup zvoliť pri upratovaní kúpeľne?

ako postupovať pri upratovaní kúpeľneRekonštrukcia kúpeľne patrí k tým najväčším investíciam a práve preto nesmieme podceniť výber nielen kúpeľňového nábytku, ale aj dlažby, obkladu a sprchového kúta. Viete však, že pri upratovaní kúpeľne by ste mali dodržiavať určitú postupnosť, ktorá vám nielenže skráti čas upratovania, ale zabráni aj znehodnoteniu vybavenia kúpeľne?

Odstráňte všetko zo zeme

Najprv si odstráňte všetky koberčeky v kúpeľni, najmä tie pred sprchovým kútom, vaňou a umývadlom. Koš so špinavým prádlom a vedrá preneste do vedľajšej miestnosti.

Na zemi nesmie byť absolútne nič. Je to dôležité najmä pre to, aby ste sa dostali do každej škáričky a zabránili tak šíreniu plesne. Dlažbu dôkladne poumývate len vtedy, ak vám nič nebude stáť v ceste. Kúpeľňa bude potom vyzerať ako nová.

Začnite umývaním sprchového kúta a umývadla

Keď si všetko poodkladáte, nielen zo zeme, ale aj z vane a umývadla, môžete začať s čistením. Prípravky nakupujte výlučne v drogérii, poprípade použite sódou bikarbónu, ocot a citrón.

Chemikáliu nechajte pôsobiť pár minút a až potom ju zmyte. Dávajte pozor, aby ste si chemikáliou neprskli na uterák, ale aj na kožu. Jednoznačne používajte rukavice, a to nielen pri umývaní sprchového kúta a umývadla, ale aj záchoda. V kúpeľňových štúdiách nájdete krásne moderné kúpeľne. Keď sa budete o svoju kúpeľňu starať, aj tá vaša bude aj po rokoch vyzerať ako nová.

Miesta, kde sa môže objaviť pleseň

Pri umývaní kúpeľne musíte dávať pozor na to, aby sa dlažba vysušila skôr, ako na ňu naspäť poukladáte všetko to, čo ste poodkladali. Všímajte si priestor za WC, za práčkou a pod umývadlom. Tam sa môže hromadiť voda a môže sa objavovať pleseň. Kúpeľni musíte venovať viac času, podobne ako drevenému obkladu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button