Nezaradené

Ako chrániť kúpeľňu pred plesňami?

metódy ako ochrániť kúpeľnu pred plesnamiMalá miestnosť, ale zato v nej dennodenne trávime veľa času. Keď sa však po určitej dobe začnú objavovať prvé známky plesne, nie je nám všetko jedno. Akonáhle sa pleseň objaví, začína sa tvrdý boj. Poradíme si, ako chrániť kúpeľňu pred plesňami.

Postup ako chrániť kúpeľňu pred plesňami:

Vetrajte

Toto pravidlo už ovláda takmer každý, ale viete, že stále veľa ľudí zabúda vetrať práve tento priestor, kde sa vlhkosť šplhá neuveriteľne vysoko?

Vždy, keď sa osprchujete a okúpete, otvorte okno dokorán. Aj vďaka takémuto jednoduchému návyku predídete zbytočným komplikáciám. Ak v kúpeľni nemáte okno, počas kúpeľa a aj po kúpeľni majte pustený ventilátor.

Utierajte obklad a škáry

Akonáhle sa umyjete, poutierajte dlažbu, obklad, ale najmä škáry, v ktorých sa začne hromadiť voda a postupom času sa tam začne objavovať pleseň. Je dôležité, aby ste si na toto vyhradili jednu handričku – najlepšie švédsku utierku, ktorú zakaždým preplákate a zavesíte na sušiak.

Ak nemáte epoxidovú škárovaciu hmotu, na tieto činnosti by ste nemali zabúdať. V čom je táto epoxidová škárovacia hmota iná, výnimočná? Práve v tom, že zabraňuje bujneniu baktérií a tvorbe plesní na povrchu škáry.

Nepodceňujte výber škárovacej hmoty

Už pri rekonštrukcii, resp. pri stavbe murovaného jadra si dajte záležať, aby ste si vybrali kvalitnú škárovaciu hmotu.

Vyberajte len takú, ktorá zabráni vzniku plesní a nebojte sa za ňu priplatiť si. Táto investícia sa vám v priebehu krátkej doby vráti. Škárovacia hmota by mala byť vodeodolná, nemala by meniť farbu a mala by mať vysokú odolnosť voči chemickým látkam. Prečítajte si aj články ako vyčistiť odtok a ako vyčistiť vaňu.

Použite pohlcovače vlhkosti

Ak bývate v panelákovom byte a v kúpeľni nemáte okno, kúpte si pohlcovač vlhkosti, ktorý vám optimalizuje vlhkosť na priaznivé hodnoty a zabráni tak vzniku plesne. Pleseň sa najčastejšie objavuje na silikónových tesneniach vane, na umývadlách, ale aj na stenách.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button