Ako liečiťPráca a vzdelanieZdravie a krása

Ako zabrániť prepracovaniu a úplnému vyčerpaniu?

Ako zabrániť prepracovaniu a úplnému vyčerpaniuRaz za čas nastane v našom živote obdobie, keď sme stále psychicky alebo fyzicky vyťažený, keď sa nemôžeme jednoducho zastaviť, pretože máme pocit, že by nám ušiel vlak. Cítime sa, ako by sme nemohli odpočinúť, pretože povinnosti by stále pribúdalo. Začneme spať nepravidelne, niekedy máme kŕče v žalúdku, nemáme žiadnu náladu a stále pracujeme. Môže sa to skončiť srdcovým zlyhaním, arytmiou alebo infarktom. Ako postupovať, aby sme pri intenzívnej práci mohli zabrániť prepracovaniu a nezničili si tak zdravie?

Odporúčania ako zabrániť prepracovaniu a vyčerpaniu

Každý deň musíte aspoň 20 minút relaxovať

Aj keď to považujete za stratu času, odpočívajte aspoň 20 minút denne, takže nič nerobíte. Len si ľahnite a pozrite sa z okna, alebo zatvorte oči a chvíľu spíte.

Je veľmi príjemné si položiť čajové sáčky harmančeku na očné viečka. Chladia a čiastočne pomáhajú od pocitu očného tlaku.

Realistické plány

Ak chcete zabrániť prepracovaniu, nenakladajte si príliš veľa na seba. Ak ste typ, ktorý si robí veľké plány, ktoré ale samozrejme nemôžete urobiť načas.

Pokúste sa naozaj premýšľať, či to zvládnete. Je oveľa efektívnejšie priradiť si menej úloh. Ak urobíte nejaké úlohy pred plánovaným termínom, budete ešte spokojnejší.

Pravidelný spánok

spánkom môžete zabrániť prepracovaniuSpánok je najdôležitejší regeneračný proces pre telo. Choďte spať skôr a nechajte zvyšok vašich povinností na ďalší deň predtým, než budete ponocovať dlho a potom vstať skoro (pretože vstať neskôr jednoducho nemôžete).

Nemôžete stíhať všetko, ale zdravie je prvoradé. Počet hodín spánku, ktorý považujete za vhodný, je individuálny, takže záleží na vás, ako si to určujete. Je však zdravšie, aby telo spalo a pravidelne sa prebúdzalo pravidelný počet hodín.

Nezabudnite na seba

Napriek veľkej pracovnej záťaži alebo psychickému zaťaženiu si vezmite čas pre seba.

Prečítajte si knihu každý večer, napíšte básne, kopajte si na záhrade, fotografujte alebo choďte so psom na prechádzku. Všetko, čo vás nejakým spôsobom naplní, musí to mať miesto vo vašom dennom rozvrhu.

Šport

športom proti úplnému vyčerpaniuZabrániť prepracovaniu môžete efektívne aj športom.

Niekto môže radiť šport do bodu 4, ale pre niekoho to je vynútený prostriedok pre to, aby nepribrali. Nech už to je ako chce, šport je dôležitý pre vašu psychiku.

Pomôže vám to pretože:

a) prestanete premýšľať o svojich starostiach,
b) že vaše telo udržujete vo fyzickej kondícií,
c) v neposlednom rade sú športom uvoľnené hormóny, ktoré vám dodávajú optimizmus a radosť, ktoré vám chýbali.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prečítajte si aj
Close
Back to top button