Úvod / Voľný čas a hobby / Ako si efektívne oddýchnuť a zregenerovať telo?

Ako si efektívne oddýchnuť a zregenerovať telo?

kupele a návod ako zregenerovať teloPracovať bez odpočinku možno šľachtí dušu, ale celkom určite neprospieva telu. A nakoniec ani firme, pretože unavený človek stráca výkonnosť a robí chyby. Výborný spôsob, ako sa pod rukami odborníkov rýchlo zregenerovať, sú víkendové pobyty alebo krátkodobé relaxácie v slovenských kúpeľoch. Chcete sa na pár dní “stratiť” zo sveta? Ako si efektívne oddýchnuť a zregenerovať telo?

Za oddych sa platí!


Máš zaplatené, tak choď! Ak sa rozhodnete naozaj na pár dní vysadiť z práce a vyskúšať víkendové pobyty v kúpeľoch, je nenápadným pomocníkom objednávka a platba vopred (môže byť aj elektronická).

Víkendové pobyty v kúpeľoch nie sú úplne lacné, a tak si aj ten najväčší workoholik rozmyslí, či nechať poukaz prepadnúť a pôjde sa zregenerovať inokedy. Víkendové pobyty v kúpeľoch sa môžu stať aj dnes tak trochu módnym “zážitkovým” darčekom.

Pokoj alebo multikulturalizmus?

efektivny oddych

Samota alebo svetovosť? Treba si rozmyslieť, čo nám pri krátkej intenzívnej kúpeľnej relaxácií bude viac vyhovovať. Chcete utiecť na pár dní pred civilizáciou?

Pokoj a anonymitu ponúka množstvo slovenských kúpeľov, ktoré dnes klientom predkladajú moderný a všestranný wellness program zameraný na oddych s možnosťou zregenerovať telo. Práve naopak je to s Turčianskymi Teplicami, kde sa bude páčiť ľuďom, ktorí majú radi medzinárodnú kúpeľnú atmosféru.

Na Slovensku však možno nájsť mnohé kúpele, ktoré dnes okrem tradičných liečebných procedúr, taktiež ponúkajú víkendové pobyty všeobecne regeneračného charakteru.

Čo si zobrať so sebou?

regeneracia telaAko sa vybaviť? Hoci idete do kúpeľov nezabudnite na spoločenské oblečenie, ak si po wellness programe si napríklad budete chcieť zájsť na koncert alebo si zatancovať. Väčšina kúpeľných miest k tomu ponúka dostatok príležitostí.

Ak sa rozhodnete pre kúpele v okolí hôr, mala by vaša výbava mať skôr turistický či športový charakter. Ak sa kúpele rozkladajú pod horami, priam to zvádza k prechádzkam. Veľa kúpeľných miest je v súčasnosti vybavených miestami, kde je k dispozícií rekreačný šport (napr. tenis, minigolf,…).

Ako nájsť vhodný kúpeľný dom?


Ak vo vás dozrelo rozhodnutie zveriť regeneráciu svojho tela odborným kúpeľným pracovníkom, pravdepodobne si budete chcieť prečítať ponuky na webových stránkach niektorého zariadenia.

Pre jednoduchšie hľadanie pridávajte do internetového vyhľadávača k názvom kúpeľov aj heslo spa (Spa, meno belgického kúpeľného mesta, je medzinárodným označením pre kúpeľnú starostlivosť).

Budete možno prekvapení, ako dobre sú kúpeľné domy pripravené na víkendové pobyty unavených hostí, ktorí si želajú rýchlo nabrať stratených síl.

Ako si efektívne oddýchnuť a zregenerovať telo?
5 (99.51%) 41 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *