Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa zbaviť nečistôt spadnutých do očí?

ako sa jednoducho zbaviť nečistôt spadnutých do očíRaz za čas sa to proste stane, nech robíme, čo robíme, do oka nám niečo spadne. Ako sa zbaviť nečistôt spadnutých do očí? Najčastejšie to býva riasa, ale môže to byť pokojne aj nejaká iná smietka či muška, ktorá nám do oka nedopatrením vletela. Nečistoty si môžeme do očí zaniesť rukami, ale koľkokrát nám ich fúkne do oka vietor. Nech už je to akokoľvek, mať niečo v oku je veľmi nepríjemné a dokonca aj nebezpečné. Najnebezpečnejšou spadnutou nečistotou v oku býva piesok. Viete, ako také oko ošetriť? Čo robiť, keď do oka spadne nečistota? Ako sa postarať o dieťa, ktoré je z nečistoty v oku rozčúlené? Neviete? Skúsime vám poradiť.

Čo budete potrebovať ak sa chcete zbaviť nečistôt spadnutých do očí:

  • trpezlivosť
  • sebaovládanie
  • zručnosť
  • ophtalmo septonex
  • lacrysin
  • vodu
  • čistú vreckovku
  • čisté ruky
  • niekedy sa to bez doktora nezaobíde

Postup ako odstrániť nečistotu z oka

Všeobecne sa hovorí, že keď spadne riasa do oka, tak ju slzy vyplavia. Lenže, čo si budeme hovoriť. Keď nám spadne nešikovne a uviazne tam, kde nemá, môže oko poriadne podráždiť. V takýchto prípadoch je potrebné riase pomôcť.

Z oka ju môžete vytiahnuť tak, že horné viečko odtiahnete od očnej buľvy, riasa sa tak často uvoľní a navyše to vyprovokuje tvorbu sĺz, ktoré riasu vyplavia. Ak ste neboli úspešní horné viečko nadvihnite a opatrne si pomôžete rožkom úplne čistej vreckovky.

Pokiaľ nie je riasa niekde zapichnutá, môžete nešikovne uviaznutú riasu, ale tiež akoukoľvek inú nečistotu v oku posunúť do spodného viečka, odkiaľ ju už bez problémov vyplavia slzy. Cez zatvorené oko zľahka premasírujte bruškom prstov krúžok. Je potrebné ísť po smere hodinových ručičiek, stačí ľahučký krúžok. Rozhodne oko netrieť a nepretierať silou a dlho!

Ďalšia možnosť ako sa zbaviť nečistôt v oku

ako sa zbaviť nečistoty v okuĎalšou možnosťou, ako sa môžete pokúsiť zbaviť všetkých nečistôt z oka je taká, že oko prepláchnete prúdom čistej vody. Vždy však od vnútorného kútika smerom von.

Ďalšou možnosťou, obzvlášť pri zle uloženej šošovke je poriadne prekvapkanie oka lacrysinom, čo sú vlastne umelé slzy.

Umelé slzy pomôžu nečistotu vyplaviť a v prípade šošovky ju uvoľnia a vy ju môžete ľahšie vybrať z oka.

Ako vytiahnuť smietky z detských očí?

ako dieťatu vybrať smeť z okaV prvom rade je dôležité zabrániť dieťaťu, aby si oči šúchalo. Vlastne všeobecne je dôležité, aby ste sa po páde smietky do oka ovládli a oči si nešúchali.

Šúchaním si totiž oko podráždite, poškriabete a môžete si aj zavliecť či rozšíriť infekciu po celom oku.

To, že dieťa plače je de facto dobré, pretože to pomáha k odplaveniu nečistoty.

Ak sa nedarí, je potrebné dieťa položiť, aspoň trochu upokojiť a zamedziť prístupu ručičiek do očí až potom sa môžete vyššie spomínanými postupmi pokúsiť zbaviť nečistoty. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť okuliare.

Tipy ako sa zbaviť nečistôt spadnutých do očí

Po odstránení nečistoty z oka je veľmi dobré oko poriadne a opakovane prekvapkať ophtalmo – septonexom. Ak sa vaše oko do druhého dňa neupokojí alebo sa vám objaví svetloplachosť, rezanie, pálenie, štípanie a problémy s videním, okamžite navštívte očného lekára.

Rovnako tak za očným bežte ihneď, keď sa vám ani po všetkých tých pokusoch z oka nečistotu nepodarí odstrániť a oko vás nepríjemne bolí.

Ak sa vám do oka dostala kovová hoblina k lekárovi bežte v každom prípade !!!

Ak viete, že budete v prašnom prostredí alebo budete pracovať tam, kde je riziko odletu prachu, pilín a podobne, vždy používajte ochranné okuliare. Aj tie najobyčajnejšie slnečné vedia celkom slušne vaše oko ochrániť (lepšie ako nič).

Upozornenie

Nikdy na odstraňovanie nečistôt nepoužívajte tvrdý predmet!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button