Úvod / Návody / Ako vyrobiť šumivé guľôčky do kúpeľa?

Ako vyrobiť šumivé guľôčky do kúpeľa?

návod na šumivé guľôčky do kúpeľaV minulom článku sme vám priniesli tip na hand-made darček vo forme domáceho kondicionéra. Dnes prinášame niečo podobné a to šumivé guľôčky do kúpeľa.  Šumivé guľôčky do kúpeľa sú v súčasnej dobe veľmi populárne. Guľôčky dodajú vášmu kúpeľu nádhernú vôňu a navyše aj liečebné účinky. Skúste si šumivé guľôčky do kúpeľa vyrobiť doma za zlomok ceny, za ktorú sa predávajú v obchodoch. Šumivé guľôčky do kúpeľa môžu byť tiež vhodným darčekom pre vašich blízkych napríklad k Vianociam, narodeninám, či drobnosť k meninám. V nasledujúcom článku nájdete postup výroby šumivých guľôčok do kúpeľa.Čo budete potrebovať ak si chcete vyrobiť šumivé guľôčky do kúpeľa:

  • 1/2 hrnčeka jedlej sódy
  • 1/4 hrnčeka kyseliny citrónovej
  • 1/4 hrnčeka epsomskej soli
  • 5 kvapiek éterického oleja
  • farbivo do kozmetiky
  • 1 – 2 lyžičky vody
  • 2 lyžičky oleja
  • sušené kvety či bylinky alebo iné prírodné dekorácie

Epsomská soľ na šumivé guľôčky do kúpeľa

Pre výrobu domácich šumivých guľôčok do kúpeľa budete potrebovať len pár ingrediencií, z ktorých niektoré máte určite doma napr. jedlú sódu či kyselinu citrónovú. Ďalšia základnou zložkou je potom epsomská či iná kúpeľová soľ. Epsomská soľ kúpeľ obohatí o cenné minerály.

Táto soľ je známa pre svoje liečebné účinky, medzi ktoré patrí napríklad uvoľnenie nervového systému, liečba niektorých kožných ochorení, pomoc proti bolestiam chrbta a končatín, detoxikácia, pomoc pri srdcových problémoch, úprava krvného tlaku, a pod.

Telový olej na šumivé guľôčky do kúpeľa

Do šumivých guľôčok patrí tiež telový olej, ktorý si môžete vybrať podľa typu pokožky. Pre suchú a citlivú pokožku použite napr. mandľový olej. Na akné a ekzémy vyskúšajte napríklad olej avokádový. Vhodný je tiež olej olivový, ktorý má výborné regeneračné, hojivé a antibakteriálne vlastnosti.

Éterické oleje na šumivé guľôčky do kúpeľa

šumivé guľôčky do kúpeľa

Liečivé účinky môžete šumivým guľôčkam dodať tiež výberom vhodného éterického oleja. Éterický olej medovka využijete v prípade nespavosti či migrény.

Pre povzbudenie a osvieženie, ale aj proti nachladnutiu môžete skúsiť éterický olej citrón či pomaranč.

Éterický olej levanduľa je potom vhodný aj pre citlivú pokožku, navyše hojí, upokojuje a zlepšuje spánok. Alebo zvoľte váš obľúbený éterický olej.

Ozdoby na šumivé guľôčky do kúpeľa

Šumivé guľôčky môžete doplniť a ozdobiť tiež sušenými kvetmi či bylinkami. Krásne vyzerajú a navyše dodajú guľôčkam ďalšie liečivé účinky. Použite napríklad sušený nechtík či harmanček alebo sušené okvetné plátky ruže.

Postup výroby šumivých guľôčok do kúpeľa krok za krokom

Zmiešanie základných surovín

V miske zmiešajte všetky sypké suroviny.

V ďalšej miske či hrnčeku potom zmiešajte vodu s olejom. Do sypkej zmesi po kvapkách spracovávajte tekutinu. Postupujte veľmi pomaly, aby sa zmes neaktivovala.

Zapracovanie oleja a farbiva

Potom do zmesi pridajte éterický olej a niekoľko kvapiek farbiva. Môžete pridať tiež sušené kvety či bylinky.

Tvarovanie guľôčok

Zmes by mala byť dostatočne vlhká, aby sa dala tvarovať. Vytvarujte z nej guľôčky a nechajte ich stuhnúť napr. v silikónových formičkách. Guľôčky nechajte preschnúť asi 2 dni.

Použitie šumivých guľôčok do kúpeľa

postup na šumivé guľôčky do kúpeľa

Guľôčku vhoďte do pripraveného kúpeľa, ktorý by mala trvať zhruba 15 – 20 minút. Do kúpeľa potom nemusíte pridávať už žiadne oleje ani peny do kúpeľa.

Tip

Môžete si vyrobiť aj iné tvary ako sú guľôčky, napríklad srdiečka alebo hviezdičky, stačí použiť silikónové formy. V špecializovaných obchodoch je možné nájsť aj originál formy na šumivé guľôčky do kúpeľa.

Varovanie


Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Ďalšie odporúčané články:

Ako vyrobiť šumivé guľôčky do kúpeľa?
5 (100%) 23 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom

Ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom?

Návod ako pripraviť domácu tinktúru proti kliešťom. Tiež sa obávate kliešťovej encefalitídy či lymskej boreliózy? …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.