Návody

Ako vyrobiť šumivé guľôčky do kúpeľa?

návod na šumivé guľôčky do kúpeľaV minulom článku sme vám priniesli tip na hand-made darček vo forme domáceho kondicionéra. Dnes prinášame niečo podobné a to šumivé guľôčky do kúpeľa.  Šumivé guľôčky do kúpeľa sú v súčasnej dobe veľmi populárne. Guľôčky dodajú vášmu kúpeľu nádhernú vôňu a navyše aj liečebné účinky. Skúste si šumivé guľôčky do kúpeľa vyrobiť doma za zlomok ceny, za ktorú sa predávajú v obchodoch. Šumivé guľôčky do kúpeľa môžu byť tiež vhodným darčekom pre vašich blízkych napríklad k Vianociam, narodeninám, či drobnosť k meninám. V nasledujúcom článku nájdete postup výroby šumivých guľôčok do kúpeľa.

Čo budete potrebovať ak si chcete vyrobiť šumivé guľôčky do kúpeľa:

  • 1/2 hrnčeka jedlej sódy
  • 1/4 hrnčeka kyseliny citrónovej
  • 1/4 hrnčeka epsomskej soli
  • 5 kvapiek éterického oleja
  • farbivo do kozmetiky
  • 1 – 2 lyžičky vody
  • 2 lyžičky oleja
  • sušené kvety či bylinky alebo iné prírodné dekorácie

Epsomská soľ na šumivé guľôčky do kúpeľa

Pre výrobu domácich šumivých guľôčok do kúpeľa budete potrebovať len pár ingrediencií, z ktorých niektoré máte určite doma napr. jedlú sódu či kyselinu citrónovú.

Ďalšou základnou zložkou je potom epsomská či iná kúpeľová soľ. Epsomská soľ kúpeľ obohatí o cenné minerály.

Táto soľ je známa pre svoje liečebné účinky, medzi ktoré patrí napríklad uvoľnenie nervového systému, liečba niektorých kožných ochorení, pomoc proti bolestiam chrbta a končatín, detoxikácia, pomoc pri srdcových problémoch, úprava krvného tlaku, a pod.

Telový olej na šumivé guľôčky do kúpeľa

Do šumivých guľôčok patrí tiež telový olej, ktorý si môžete vybrať podľa typu pokožky. Pre suchú a citlivú pokožku použite napr. mandľový olej.

Na akné a ekzémy vyskúšajte napríklad olej avokádový. Vhodný je tiež olej olivový, ktorý má výborné regeneračné, hojivé a antibakteriálne vlastnosti.

Éterické oleje na šumivé guľôčky do kúpeľa

šumivé guľôčky do kúpeľa

Liečivé účinky môžete šumivým guľôčkam dodať tiež výberom vhodného éterického oleja. Éterický olej medovka využijete v prípade nespavosti či migrény.

Pre povzbudenie a osvieženie, ale aj proti nachladnutiu môžete skúsiť éterický olej citrón či pomaranč.

Éterický olej levanduľa je potom vhodný aj pre citlivú pokožku, navyše hojí, upokojuje a zlepšuje spánok. Alebo zvoľte váš obľúbený éterický olej.

Ozdoby na šumivé guľôčky do kúpeľa

Šumivé guľôčky môžete doplniť a ozdobiť tiež sušenými kvetmi či bylinkami. Krásne vyzerajú a navyše dodajú guľôčkam ďalšie liečivé účinky. Použite napríklad sušený nechtík či harmanček alebo sušené okvetné plátky ruže.

Postup výroby šumivých guľôčok do kúpeľa krok za krokom

Zmiešanie základných surovín

V miske zmiešajte všetky sypké suroviny.

V ďalšej miske či hrnčeku potom zmiešajte vodu s olejom. Do sypkej zmesi po kvapkách spracovávajte tekutinu. Postupujte veľmi pomaly, aby sa zmes neaktivovala.

Zapracovanie oleja a farbiva

Potom do zmesi pridajte éterický olej a niekoľko kvapiek farbiva. Môžete pridať tiež sušené kvety či bylinky.

Tvarovanie guľôčok

Zmes by mala byť dostatočne vlhká, aby sa dala tvarovať. Vytvarujte z nej guľôčky a nechajte ich stuhnúť napr. v silikónových formičkách. Guľôčky nechajte preschnúť asi 2 dni.

Použitie šumivých guľôčok do kúpeľa

postup na šumivé guľôčky do kúpeľa

Guľôčku vhoďte do pripraveného kúpeľa, ktorý by mala trvať zhruba 15 – 20 minút. Do kúpeľa potom nemusíte pridávať už žiadne oleje ani peny do kúpeľa.

Tip

Môžete si vyrobiť aj iné tvary ako sú guľôčky, napríklad srdiečka alebo hviezdičky, stačí použiť silikónové formy.

V špecializovaných obchodoch je možné nájsť aj originál formy na šumivé guľôčky do kúpeľa.

Varovanie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button