AkoaPreco.com / Voľný čas a hobby / Ako vyrobiť záhradnú dekoráciu z kropiacej kanvy a korálikov?

Ako vyrobiť záhradnú dekoráciu z kropiacej kanvy a korálikov?

ako na záhradnú dekoráciuTento návod na záhradnú dekoráciu sa bude hodiť vo chvíli, kedy budete potrebovať zabaviť deti. Vzhľadom k tomu, že sa blížia prázdniny, príde mnohým takýto nápad vhod a nielen počas daždivých dní. Budete len potrebovať rôzne druhy korálikov, detskú kropiacu kanvu a rybársky vlas. Uviazaná dekorácia z kropiacej kanvy pri záhradných kvetináčoch vyzerá veľmi pekne. Ozdobte si svoju záhradku krásnou a ľahkou dekoráciou.


Čo bude potrebné na túto záhradnú dekoráciu:

  • Detská kropiaca kanva
  • Rôzne druhy korálikov
  • Rybársky vlasec alebo drôt (0,35mm)
  • Tavná pištoľ

Postup ako vyrobiť záhradnú dekoráciu z korálikov a kanvy

záhradná dekorácia

Pripravíte si koráliky. Koráliky majú napodobňovať tečúcu vodu, preto by bolo najlepšie, keby boli priehľadné alebo aby boli aspoň v zelených a modrých odtieňoch. Nie je to však pravidlo, každý máme iný vkus a tak si vyberte také, ktoré sa vám najviac páčia.

Koráliky sa navliekajú na rybársky vlasec alebo na tenký medený drôtik. Koráliky na drôte sa dajú tvarovať.

Vlasec aj drôtiky nastrihajte na nerovnako dlhé časti a na tie potom navliekajte koráliky podľa fantázie.

Detská kropiaca kanva sa dá zohnať lacno v obchode s hračkami (v obchodoch s hobby pomôckami sú drahšie). Zožeňte si takú, pri ktorej sa dá dať dolu kropiaca ružica. Budete do nej nadväzovať navlečené šnúrky s korálikmi. Vo vnútri ružice zaistite vlasec s prevlečeným korálikom. Korálkovými závesmi vyplníte všetky otvory v ružici.

Keďže je ružica s naviazanými korálikmi ťažká, vypadáva z nadstavca. Preto ju prilepíte lepidlom pomocou tavnej pištole. Dávajte si pozor na to, aby ste sa nepopálili, lepidlo je totiž veľmi horúce!

Kam vystaviť vaše dielo


Hotovú záhradnú dekoráciu zavesíte nad kvetináč. Kanvu je možné naplniť vodou a vložiť do nej kvetiny alebo napríklad netýkavku na zakorenenie. Ak má kanvica väčší otvor, dá sa naplniť zeminou a môžete si v nej vypestovať nenáročný kvet.

Prečítajte si aj tieto články:


Mohlo by vás zaujímať

ako urobiť gaštanový veniec

Ako vyrobiť dekoračný gaštanový veniec?

Návod ako si vyrobiť dekoračný gaštanový veniec. Ak ste si nazbierali gaštany a už vás …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.