Úvod / Ako si vybrať / Ako sa vyznať medzi bazénmi?

Ako sa vyznať medzi bazénmi?

ako sa vyznať medzi bazénmiRozhodli ste sa pre kúpu bazénu, lenže v súčasnej dobe je na slovenskom trhu toľko možností. Neviete sa vyznať medzi bazénmi, neviete sa rozhodnúť, aký je práve pre vás ten najlepší a aké vlastne máte možnosti vo výbere? Skúsime vám byť nápomocní.

Čo je potrebné na vyznanie sa v bazénoch:


 • Počítač
 • Internet
 • Vedomosti
 • Informácie

Typy bazénov

Ak sa neviete vyznať medzi bazénmi, tak tu je zoznam takmer všetkých druhov bazénov:

 • Detské bazény
 • Nafukovacie bazény
 • Fóliové čiže montované bazény
 • Plastové či polypropylénové bazény
 • Laminátové bazény
 • Keramické bazény
 • Železobetónové bazény
 • Nerezové bazény

Nafukovacie bazény

nafukovací bazénNafukovacie bazény sú veľmi lákavé pre svoju cenovú dostupnosť. Ich menšia nevýhoda je, že sa do nich nesmie príliš skákať. Aj laik sa nemusí vyznať medzi bazénmi a vie, že sú veľmi bezpečné, keďže nemajú hrany.

Nie sú príliš ideálne pre plávanie, pretože aj tie najväčšie rozmery nepredstavujú pohodlnú plaveckú veľkosť. Aj napriek tomu sa v nich dá skvele osviežiť a zabaviť. Zlá kontrola kvality vody vrátane potrebnej častej výmeny. Sú dobre udržiavateľné a cez zimu sa môžu vyfúknuť a na jar nafúknuť, čím predĺžite ich životnosť.

Plastové bazény

Plastové bazény predstavujú najlacnejší variant, ktorý však má typickú životnosť okolo 15 – 20 rokov. Rýchlo sa zmontujú, avšak sú málo odolné voči výkyvom teplôt, svetlu a poškriabaniu. Výhodou je voľba tvarov.

Hĺbka je tu obmedzená, avšak veľkosť už môže poslúžiť k ľahkému zaplávaniu si. Tento typ bazénov je v súčasnosti najviac žiadaným. Môže byť aj zapustený alebo čiastočne zapustený.

Laminátové bazény

bazénTieto bazény sú už viac odolné a môžete si voliť aj z väčšej variability. Sú odolné voči teplote, UV žiareniu. Tento bazén už je hotový a vy si vyberiete z katalógu danú veľkosť typ a tvar, ten sa potom zasadzuje do betónu. Jeho nevýhodou sú teda isté obmedzenia tvarom a výber farieb.

Montáž je však jednoduchá a rýchla, cena je tiež veľmi priaznivá. Starnutím stráca pekný vzhľad a prípadné opravy sú vidieť. Tento typ bazénov sa v poslednej dobe znižuje, pretože sú na trhu dostupné novšie a zaujímavejšie materiály.

Fóliové bazény

Fóliové bazény patria k veľmi vyhľadávaným typom, pretože ponúkajú dobrú kvalitu v pomere ceny. Fólie sú pevné a odolné. Ich veľkou výhodou nie je len cena, ale aj ľahká údržba a renovácie. Nevýhodou je opäť tvar a hĺbka. Musíte si dávať pozor na prechlórovanie.

Betónové bazény

Betónové bazény majú najdlhšiu životnosť a to až 50 rokov, avšak sú tiež veľmi nákladné. Hodia sa skvele do interiéru aj exteriéru, môžu byť tiež zastrešené. Môžu byť presne podľa vašich predstáv. Využite kvalitné bazénové filtrácie. Bohužiaľ ich výstavba je časovo náročná a rozhodne nepatrí medzi najlacnejšie. Ich cena sa môže vyšplhať až k 19 000 eurám.

Nerezové bazény


Nerezové bazény predstavujú úplný vrchol v kvalite aj životnosti. Bohužiaľ aj ich cena je úplný vrchol. Okrem ceny ľudí odrádza ich studený vzhľad – šedivý dizajn a šedá voda.

Tip

Nakupujte bazény a príslušenstvo k nim len u osvedčeného predajcu. Ak máte ešte nejaké nejasnosti v tom, ako sa vyznať medzi bazénmi kontaktujte akúkoľvek zákaznícku linku zaoberajúcu sa práve bazénmi.

Ako sa vyznať medzi bazénmi?
5 (99.05%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

rôzne veľkosti boxovacích vriec

Ako vybrať boxovacie vrece?

V poslednej dobe sa boxovacie vrecia stali veľmi obľúbenou športovou pomôckou. Už dávno totiž búchanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *